“Tek başına da kalsam hak aramaya devam edeceğim”

Sol Defter- Haber - 10 Ağustos 2010 - İşçi Gündemi

Facebooktwittergoogle_plusredditlinkedinmail

Direnmeye Devam Ediyorum

Sabah 5’te çadırıma baskın oldu. Korkudan o saati seçmişler, 40 kişi, 2 kişiye baskına gelmişler.

Bizim karşı koymamıza rağmen bir kısmı dövizlere, bir kısmı pankartlara, bir kısmı da çadırıma saldırdılar. Arkadaşımla beni yerlerde sürüklediler. Termosumu almışlar, suyumu dökmüşler, özel eşyalarımı, kitaplarımı, defterlerimi hepsini aldılar gittiler.

Gündüz insan, gece hayvan olanlar, halka gerçek yüzlerini göstermemek için sabaha karşıyı seçiyorlar. İnsanların en zayıf olduğu saati, yardıma gelecek insanlar için uykunun en tatlı saati, araç yok uzaktan gelecek insanlar için, bizim, onlar gibi özel arabalarımız yok hemen ulaşabilecek.

İhtiyacım olan eşyalarıma haramiler gibi el koyup, suyunu neden döktünüz, bu kadar mı hırs dolusunuz hakkını isteyen bir işçiye. O su ne yaptı size, amacınız ne suyu dökmekte, susuz kalayım diye mi, “sana biz su bile vermeyeceğiz”i mi gösterdiniz.

Hurdadan aldığım masayı da götürdünüz. Lazım mı? Halkın sırtından kazandığınızla alın masanızı “benim masam direnişcilerin” ben o masayı ne emeklerle koydum buraya, o gasp ettiğiniz masa yalnız benim değil, bu ülkenin tüm direnenlerinin. Getirin benim masamı, getirin çadırımı, cesaretiniz varsa gidin kaçak villaları yıkın, sahili işgal eden masaları yıkın, yok değil mi onları yıkmaya cesaretiniz. Yok, hırsızlar oldukça siz varsınız.

Ben çadırı yine kuracağım. Bin kere alsanız, bin kere kuracağım. Başhekimin kıyağı nedir size, ne aldınız, hala bekliyorsunuz. Pankartlarımı 14’de tekrar astım. Çadırımı kurdurtmuyorlar. Saat 14:30’da pankartı sökmeye geldiler, karşı durduk, durunca 1 Mayıs Mah.’den desteğe gelen 2 genci polisler aldılar.

Şu anda bekliyoruz çadır yerinde, doluyor burası, hem benim destekçilerim hem de polis tarafından.

O çevik kuvvet de burada, nasıl korkudur bu, düzenin korkusu, tek kişilik bir işçi eylemi bile onları korkutuyor.

Bugün, dünü yazacaktım, günlüğümü de aldılar. Dünkü günceyi de aldılar. Direniş çadırına gelen dostlarımın ziyaret defterime yazdığı yazılar, imzalar, aldılar gittiler.

Bilgesu Erenus gelmişti Pazar günü, bana getirdiği pikeyi de aldılar. Çok hoşuma gitmişti düşünmesi pikeye ihtiyacım olduğunu, Nuray Mert yazmış köşesinde beni bugün, çok sevindirdi.

Saat 17:00, çevik kuvvet bekliyor, biz de bekliyoruz. Çadırımızı kurmak için ben buradayım, işe geri dönünceye kadar buradan ayrılmıyorum.

Yarın sabah (10 Ağustos Salı günü) bu saldırıları kınamak ve bilgilendirmek için saat 12:30’da basın açıklaması yapacağım.

Paşabahçe Devlet Hastanesi Temizlik İşçisi
Türkan Albayrak
0530 777 68 79

Facebooktwittergoogle_plusredditlinkedinmail

› tags: direniş / Taşeron /

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.