Güçlü müttefik güçlü Türkiye

Ömer Yıldız - 30 Eylül 2010 - Ulusal Sorun

Facebooktwittergoogle_plusredditlinkedinmail

“Dost ve müttefik” ABD ile daha yapılacak çok iş var. Irak yeniden şekillenecek. 1 mart teskeresini geçiremedik diye savaş sonrası paylaşımdan yararlanamayacak mıyız?! Üstelik biz BOP eş başkanıyız. Ortadoğunun “şekillenmesi” işinin bizsiz olma ihtimali var mı?! “Komşusu aç iken tok yatan bizden değildir” ile hiçbir ilgisi yok Irak’ta ölenlerin üzerinden ticaret düşünmek. Savaş bitti. Ortadoğuda petrol var, petrol para demek. Eee bize yok mu? Biz de en az “dost ve müttefik” ABD kadar kapitalistiz. Emperyalist olmamız için ne engel var?

Ancak bir sorun var. Türkiye halkı ABD’yi sevmiyor. Anketler bunu söylüyor. ABD’nin ülkedeki sömürü düzeninin sebebi olduğunu düşünüyor. Darbeleri ABD’nin yaptırdığını düşünüyor. Irak’a saldırmasını vahşet olarak görüyor. Masum insan kanı döktüğünü düşünüyor. Hal böyleyken nasıl insanları ABD ile ortadoğuda yapılacak emperyalist projelere inandırabiliriz.

Sanırım şimdi yazacaklarımın konuyla bir ilgisi yoktur! Ancak insan düşünmeden de edemiyor. Darbenin kuvvet komutanı Tahsin Şahinkaya 30 sene sonra çıkıyor ve en çok zoruna gidenin “bizim çocuklar darbeyi yaptı” sözünün olduğunu söylüyor. Kendileri planlayıp, kendileri yapmışlar. Darbeden sonra düzenin ABD’nin istediği gibi gitmesi tesadüf olsa gerek.

Emniyet Genel Müdürlüğü’nde aynı açıklamaların olduğu sıralarda 12 Eylül darbesinin nedenlerini araştırmak için bir birim oluşturuluyor. Bu birim darbe öncesi olayları inceleyip darbenin sebeplerini ve belki de asıl yapanlarını bulacak! Çok mu komplocuyum şimdiden darbenin ABD tarafından yapılmadığı sonucu çıkacak diye düşününce. Paşa söyledi, bir de Emniyet ABD darbede yok kararı verirse Birand yaptığı röportaj için utanır mı acaba?! ABD’ye iftira attığı için.

Sonra da hepimiz inanırız 12 Eylül darbesinde ABD’nin olmadığına. Siz yoksa 12 Eylül işkencecisi, istihbaratçı eski mitçinin sol örgütlerle ilişkisine inanmadınız mı? Siz benden de komplocusunuz işkenceci ile işkence edilenin işbirliği yapacağını söyleyen yetkililere inanmamakla.

ABD’yi sevelim. Bize az da olsa emperyalist olma hakkı verecek. Ne mutlu başka ülkelerin acılarından kazanç sağlayacağız. Sanırım artık AB’ye de alırlar. İşte ABD gibi güçlü bir dünya devleti olacağız sonunda. Arkamızdan küfreden, sömürülmüş halklar bıraksak bile tarihimize. Slogan da buldum. Güçlü müttefik güçlü Türkiye…

Facebooktwittergoogle_plusredditlinkedinmail

› tags: 12 Eylül /

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.