TEKEL İşçileri ÖDP, Halkevleri ve KESK Şubeleriyle Görüştü

Sol Defter- Haber - 27 Ekim 2010 - İşçi Gündemi / Türkiye / Türkiye Solu

Facebooktwittergoogle_plusredditlinkedinmail

2. TEKEL Direnişindeki işçiler bugün saat 14.00’de ÖDP il yöneticileriyle, İl Başkanı Hüseyin Yeşil, İl Yöneticisi Halil Ertunç ve PM üyeleriyle görüştüler. ÖDP Genel başkanına taleplerini ilettiler.

İşçiler ÖDP’nin desteğini istediler. ÖDP yöneticilerini de TEKEL işçilerinin mücadelesine tam destek vereceklerini açıkladılar. TEKEL işçileri adına Cevizli TEKEL’den Metin Arslan ile İzmir Tuzla Yaprak Tütün işçisi Mustafa Altın görüşmeye katıldı.

TEKEL işçilerinin 4 C dışında iş güvencesi olmayan işçilerle birlikte mücadeleyi büyütme önerilerine olumlu cevap aldılar. Pazar günü saat 18.30’da yapılacak yürüyüşe ÖDP’nin katılması talebine il yönetimi olumlu cevap verdi.

Halkevi İstanbul İl Başkanı Nuri Günay ile görüştüler. Halkevlerinin Eğitim Hakkı mücadelesine yoğunlaştığını, bundan sonra maddi, manevi destek vereceklerini açıkladı. Pazar günü yapılacak yürüyüşe de katılacaklarını belirtti.

Saat 19.00’da KESK Şubeler Platformunu ziyaret eden işçiler, taleplerini ilettiler. İlk sözü işçilere veren platform, işçilerin açıklamalarını dinledi. İşçiler bildirilerini verdililer. İşçileri çok sıcak karşılayan şube başkanları TEKEL işçilerinin durumunu görüşüp karar vereceklerini söylediler.

TEKEL işçileri mücadeleyi büyütmek için bütün kurumları dolaşmayı ve taleplerini iletip, destek istemeyi önümüzdeki günlerde de sürdürecekler.

Facebooktwittergoogle_plusredditlinkedinmail

› tags: 2. TEKEL Dİrenişi / Halkevleri / KESK Şubeler Platformu / ÖDP /

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.