Tek Gıda-İş Yönetimine Yumurta Atmaya Devam

N. Cemal - 28 Kasım 2010 - İşçi Gündemi / Türkiye Solu

Facebooktwittergoogle_plusredditlinkedinmail

OKTAY KONYAR İŞÇİLERLE

PROTESTO: TEK GIDA– İŞ SENDİKASINA YUMURTALI “TERBİYE” EYLEMİ

Protesto…

2. TEKEL direnişinin 55. gününde TEKEL işçileri ve sınıf dostları tarafından Tek Gıda-İş sendika yönetimi ve saldırı güçleri “yumurta atarak” protesto edildi.

OKTAY KONYAR TEKEL İŞÇİLERİNE SESLENDİ: DİRENİN!

çünkü suçlu…

TEKEL işçileri adına Tek Gıda-İş yöneticilerini ve Mustafa Türkel’i  istifaya çağıran TEKEL işçisi Arzu Güneş; “Mustafa Türkel öfkeli, çünkü suçlu. Bu saldırılar sadece TEKEL işçisine değil, bütün emekçilere yönelik bir saldırıdır” dedi. Güneş, “Mustafa Türkel öfkeli, çünkü suçlu. İşçiyi sattığını biliyor. Mücadeleyi yarı yolda bıraktığını da biliyor. Bu saldırılar sadece TEKEL işçisine değil, bütün emekçilere yönelik bir saldırıdır. Tek Gıda-İş Sendikası’nın başına çöreklenenler, artık sendikacı kimliğinden çıkarak birer çete olmuşlardır”. “Türkel, sendikanın özel güvenliğini ve paralı muhafızlarını üzerimize salmıştır” dedi.

GRUP DİRENİŞ RİTİMLERİ İŞÇİLERİ YALNIZ BIRAKMADI

yumurta atarak protesto…

TEKEL işçileri, direnişlerinin 55. gününde direniş çadırlarından Tek Gıda-İş Sendikası Genel Merkezi’nin önüne bir protesto yürüyüşü gerçekleştirdiler. Protesto yürüyüşlerinin nedeni, sendika gangsterlerinin TEKEL işçilerine karşı polis destekli saldırıları ve yaralanan arkadaşlarının uğradığı darp nedeniyleydi. Bu nedenle Tek Gıda-İş sendika yönetimi TEKEL işçileri ve sınıf dostları tarafından “yumurta atarak” protesto edildi.

“direnmeyen şerefsizdir…”

Protesto eyleminde; “Mustafa Türkel demişti ki; ‘Tek kişi kalsa da 4-C’ye direnmeyen şerefsizdir, namerttir!’ Sözünüzü tutun! İşte buradayız direniyoruz” yazılı bir pankart taşındı.

SINIF DOSTLARI…

Ressam Sevinç Altan, Deri-İş Sendikası -eski- genel başkanı Munzur Pekgüleç, Bergama köylüleri sözcüsü Oktay Konyar, Shapphire işçileri, HSGGP ve Hava-İş Gökkuşağı Hareketi yanı sıra Direniş Ritimleri grubu da protestoya aktif destek verdiler.

Oktay Konyar …

Polisin yoğun “güvenlik” önlemleri aldığı sendika önünde ilk konuşmayı Oktay Konyar yaptı; “TEKEL işçilerinin mücadelesi işçi safının saflarını yeniden sıklaştırdı. TEKEL işçileri düşerse bütün sınıf düşecektir. Bunun kimseye yararı olmayacaktır. Gelecek günler karanlık günler olacaktır” diyen Konyar’a göre; “Devletle kavga etmeyip kendi düzenlerini koruyan ve bana dokunmayan bin yıl yaşasın diyen sendikal anlayış bir erk anlayışıdır…”

SENDİKALAR ADINA MUNZUR PEKGÜLEÇ KONUŞTU

Munzur Pekgüleç…

Deri-İş Sendikası -eski- Başkanı Munzur Pekgüleç ise yaptığı konuşmada; “Bugünkü sendikal yapılar sınıf örgütü olmak yerine sisteme entegre olmuşlardır” dedi. Pekgüleç, “Sosyalizm tüm dünyada egemen olmadıkça, kapitalizm yerle bir olmadıkça bu sendikal yapılar da gerçek anlamda sınıf örgütü olmayacaktır” diye vurguladı. Türkel’in özel korumalarının ve polislerin TEKEL işçilerine saldırmasını kınayan Pekgüleç, TEKEL işçilerinin direnişlerini desteklediğini söyledi.

Sevinç Altan…

Ressam Sevinç Altan ise, “İktidar her yerdedir ama direniş de…” diyerek kısa ve öz bir vurgu yaptı.

Türkel’in 78 günlük Ankara direnişi sürecinde ki, “bir kişi dahi kalsa mücadele etmeyen namerttir, şerefsizdir” sözünün özel olarak hatırlatıldığı protestoda, başta Türkel olmak üzere Tek Gıda-İş yönetimi istifaya çağrıldı.

YUMURTA ATMAYA DEVAM

Yumurtalı protesto…

Protesto gösterisinin ardından TEKEL işçileri ve sınıf dostları tarafından “yumurtalı” bir eylem gerçekleştirildi. TEKEL işçileri ve sınıf dostları tarafından sendika binası önüne yumurtalar atıldı.

Hatırlanacağı üzere; Tek Gıda-İş Sendikası Genel Başkanı Mustafa Türkel’e TEKEL işçileri tarafından “yumurta atarak” protestoda bulunulmuş ve Türkel korumalarına ve özel güvenlikçilerine emir vererek TEKEL işçilerine saldırtmıştı…

2. TEKEL direnişi sürüyor ve sınıf dostlarını dayanışmaya bekliyor…

Facebooktwittergoogle_plusredditlinkedinmail

› tags: Yumurtalı Prokesto /

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.