Tekel İşçileri Suç Duyurusundan Sonra DİSK’i Ziyaret Etti

N. Cemal - 30 Kasım 2010 - İşçi Gündemi / Türkiye / Türkiye Solu

Facebooktwittergoogle_plusredditlinkedinmail

Saldırıya Uğrayan Tekel İşçileri Suç Duyurusunda Bulundular

Disiplin soruşturmasından suç duyurusuna…

Dün öğle saatlerinde Türk-İş İstanbul 1. Bölge Temsilciliği’ne gelerek, kendilerine saldıran Tekgıda-İş Sendikası Başkan ve yöneticileri hakkında “disiplin soruşturması açılmasını” isteyen bir dilekçe sunan TEKEL işçileri, bugün de İstanbul Sultanahmet Adliyesi’nde savcılığa “suç duyurusunda” bulundular.

Dayanışmacı sınıf dostlarıyla…

Saat 14.00 civarlarında Sultanahmet Adliyesi’ne gelen TEKEL işçilerinin yanında yine dayanışmacı sınıf dostları, aydın ve sanatçılar vardı. Şair Ruhan Mavruk ve Sanatçı Pınar Sağ’ın kısa birere konuşma yaparak saldırıyı kınamalarının ardından, TEKEL işçilerinden Arzu Güneş tarafından basın açıklaması metni okundu. Basın açıklaması sırasında, TEKEL işçilerinin yüzlerine artık aşina olduğu malum “siviller” de yerlerini almıştı.

Savcı ile görüşme…

Bası açıklamasının ardından, TEKEL işçileri suç duyurusunda bulunmak üzere Sultanahmet Adliyesi’ne girdiler. Avukatları eşliğinde savcı ile görüşen ve dilekçelerini sunan TEKEL işçileri, karakol ifadelerinin ve olay tutanaklarının savcılığa ulaşmış olduğunu öğrendiler. Teslim edilen evrakların ardından, dışarıda bekleyen sınıf dostlarının yanına döndüler.


DİSK Genel Başkanı Süleyman Çelebi, Çalışmaları sebebiyle Aziz Çelik'e Plaket Verdi

DİSK’E ZİYARET…

Toplu olarak Sultanahmet Adliyesi’nden ayrılan TEKEL işçileri, saat 16.15’de Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu’na geldiler. DİSK Genel Sekreteri Tayfun Görgün’ün odasında bir süre oturan TEKEL işçileri, daha sonra üst katta bulunan toplantı salonuna çıktılar.

Vesayetten Siyasete Türkiye’de Sendikacılık…

TEKEL işçileri, Aziz Çelik için DİSK toplantı salonunda düzenlenen toplantıya katıldılar. “Vesayetten Siyasete Türkiye’de Sendikacılık” adlı yeni çıkan kitabı hakkında bir sunuş yapan Aziz Çelik’e DİSK Genel Başkanı Süleyman Çelebi tarafından plaket verildi. Çelebi, TEKEL işçilerini de; “direnişteki işçi arkadaşlarımız hoş geldiniz” diyerek karşıladı. Hava-İş Gökkuşağı Hareketi temsilcilerinin de katıldığı toplantıyı TEKEL işçileri dikkatle izlediler. Konu: Vesayetten Siyasete Türkiye’de Sendikacılık olunca, TEKEL işçilerinin ilgisini çekmemesi mümkün olabilir mi hiç?

Facebooktwittergoogle_plusredditlinkedinmail

› tags: DİSK / suç duyurusu / TEKEL işçileri /

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.