Pınar Sağ, İbrahim Kaypakkaya’yı Övmekten Yargılanıyor!

Sol Defter- Haber - 22 Aralık 2010 - Edebiyat/Sanat / Türkiye Solu

Facebooktwittergoogle_plusredditlinkedinmail

Sanatçı Pınar Sağ, mahkemedeydi

Pınar Sağ, Munzur Festivali’nde yaptığı konuşmada  “İbrahim Kaypakkaya’yı överek, örgüt destekleyiciliği” yapmaktan yargılanıyor. İşçi mücadelelerine ve öğrenci eylemlerine aydın, sanatçı kimliği ile destek veren Pınar Sağ, bugün Beşiktaş Adliyesindeydi.

Pınar Sağ mahkeme günü yalnız bırakılmadı. Tolga Sağ, Bilgesu Erenus, Ruhan Mavruk, TEKEL işçisi Metin Arslan ile birçok kurumu temsilen katılanlar oldu. Aydınlar, işçiler ve siyasi çevreler Pınar Sağ’a yapılan haksızlıkta onu yalnız bırakmadılar.

Pınar Sağ mahkemede “İbrahim Kaypakkaya’nın geçmişte yargı önüne çıkıp da yargılandığı bir suçunun olmadığı, işkence sonucu katledildiğini, İbrahim Kaypakkaya hakkında konuşmanın da suç olmadığını” ifade etti.

Pınar Sağ’ın gelecek duruşması 28 Ocak günü Malatya’da yapılacak.

Pınar Sağ, TEKEL İşçilerinin sesine ses katabilmek için, TEKEL İşçilerinin direniş önlüğünü bütün bir gün giyerek işçilere destek olmuştu. TEKEL işçilerinin Taksim’de gerçekleştirdikleri meşaleli yürüyüşlere de destek vermişti.

Facebooktwittergoogle_plusredditlinkedinmail

› tags: Pınar Sağ /

Comments

 1. N.Cemal diyor ki:

  Sevgili Pınarımız,
  Sınıf mücadelesine akan duru ve saf bir suyun mütevazi yatağı…
  Deyim yerinde ise; TEKEL işçilerinin sevgilisi…
  1. ve 2. TEKEL direnişlerinde sesiyle, sözüyle, yüreğiyle saf tuttu…
  Hatırladığım kadarıyla da en son Sultanahmet adliyesindeki TEKEL işçilerinin suç duyurusunda beraberdik. Sendika ağalarının saldırdığı ve darp ettiği TEKEL işçileriyle birlikteydi. Elele ve omuz omuza…
  Ezilenlerden; ezilen Kürt halkından ve işçi sınıfından yana saf tuttuğu için mevcut kapitalist sistem tarafından cezalandırılmak isteniyor.
  Yanımızdasın Pınar, yanındayız Pınar…
  N.Cemal

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.