KESK Eski Yöneticisi Adnan Gölpunar İşyerinde Delege Seçilemedi

Sol Defter- Haber - 14 Ocak 2011 - 2011 KESK Kongresine Giderken / Türkiye Solu

Facebooktwittergoogle_plusredditlinkedinmail

KESK MYK’sından istifa ederek ayrılan TİS ve Uluslararası İlişkiler eski Sekreteri Adnan Gölpunar öğretmen olarak çalıştığı Aydınlıkevler Atatürk İlköğretim Okulu’ndaki işyeri seçimlerinde delege seçilemedi.

İşyerinin bağlı bulunduğu Eğitim Sen Ankara 3 No’lu Şube kaynaklarından edindiğimiz bilgilere göre olay şöyle gelişti:

14 Ocak Cuma günü Aydınlıkevler Atatürk İlköğretim Okulu’nda İşyeri Temsilcisi ve Delege seçimleri yapıldı. Seçimlerin yapılacağını işyeri temsilcisi işyerindeki üyelere duyurdu. Bunun üzerine Adnan Gölpunar da seçimlerin yapılacağı salona geldi. İşyeri temsilcisi seçimlerde herkesin aday olabileceğini ‘isterse kendisinin de delege adayı olabileceğini, seçildiği takdirde delege olabileceğini’ belirtti. Bunun üzerine Adnan Gölpunar delege adayı oldu.

Oy verme işleminden önce söz alarak ‘kendisinin KESK MYK üyesi olduğunu, KESK’te yaşanan taciz olayı nedeniyle doğru bir karar vererek istifa ettiklerini, şimdi ise eski bir KESK yöneticisi olarak işyerinde delege seçilmek istediğini’ söyledi. Bunun üzerine üyeler Adnan Gölpunar’ı sert bir şekilde eleştirdi. Seçilip gittikten sonra bir daha işyerine neden uğramadığı üyeler tarafından sorgulandı. Ayrıca KESK’te yaşanan taciz olayını da basına çirkin bir şekilde yansıtarak KESK’i küçük düşürdüklerini, üzerlerine düşen görevi yapmadan, sorumluluklarını yerine getirmeden istifa edip çekip gittiklerini söylediler.

Konuşmalar bittikten sonra oylamaya geçildi ve oylama sonucu Adnan Gölpunar 2 (iki) oy alarak delege seçimini kaybetti. Bunun üzerine ‘seçimin usule uygun yapıldığını ama bu işin böyle olmaması gerektiğini’ belirten bir sitemde bulunarak işyerinden ayrıldı.

Facebooktwittergoogle_plusredditlinkedinmail

› tags: KESK /

Comments

  1. Mrd Baykuş diyor ki:

    Bu haberin yorumaya ihtiyacı kalmamış. Yorum Aydınlıkevler Atatürk İlköğretim Okulu işerinde yapılan seçimlerde çok güzel yapılmış.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.