Netaş İşçilerine Çağrı: İşe İade Davası Açmak, Sizin Yararınıza Olur! (BİÇDA)

Sol Defter- Haber - 15 Ocak 2011 - İşçi Gündemi / Türkiye Solu

Facebooktwittergoogle_plusredditlinkedinmail

Netaştan atılan arkadaşlar

Durumunuzu biliyoruz. Sizlere nasıl davrandıklarını biliyoruz. HR’ın celladı ve managerınız karşınıza geçti ve size least effective olduğunuzu ve savunmanızı vermeniz gerektiğini söylediler. Belki onların karşısında paniklediniz. Belki sinirlendiniz ama bir şey söyleyemediniz. Belki dalga geçtiniz. Ama içinizin burulduğunu, bu muameleyi haketmediğinizi düşündüğünüzü biliyoruz.

Siz de biliyorsunuz, Netaş iflas eden Nortel’in kenar işlerini yapıyordu. Taşeronuydu. Yıllarca insanları oyaladılar. Ne para verdiler, ne verilen sözleri tuttular. İnsanları günlerce gecelerce çalıştırdılar. ARGE yasasındaki paraları iç ettiler. Şimdi ise en az 200 kişiyi atma planları içindeler. Artık piyasada ve çalışanların gözünde hiç bir ağırlığı kalmayan Netaş, utanmazca sizi yargılamaya kalktı. Kendileri least effective ilan edilmesi gereken HR ve yarın sizle birlikte atılacak olan managerlar, direktörler sizi least effective ilan ettiler.

Onlara söylenmesi gereken şu. Asıl siz least effectivesiniz. Sırf adınız çıkmasın diye borsaya 200 kişiyi atıyoruz dememek için bu iğrenç oyuna giriyorsunuz. Norteli el birliğiyle batıranlar sizsiniz. Çalışanların size karşı güvenini siliyorsunuz. Bunun bedelini ağır ödeyeceksiniz. Yarın, bir kişi bile çalıştığı şirkete artık bağlılık göstermeyecek. Çalışan bir kişinin bile yarın ayrılmayacağından emin olamayacaksınız. Verdiğiniz bütün eğitimler boşa gidecek, en kilit insanlar arkasına dönüp bakmayacak bile. Ve verimsizlik içinde Nortelin düştüğü çukurda siz de boğulacaksınız. Manager olarak, direktör olarak, HR olarak. Genband bile sizi kurtaramaz. Siz de iş aramaya başlayın artık!

Arkadaşlar, moralinizi bozmayın. Size söylenenleri, size karşı yapılan suçlamaları boşverin. Kesinlikle davanızı açın. Panik yapmayın. Kendinizi suçlamayın. Asıl suçlu bugüne kadar sizi oyalayan ve ondan sonra da hiç bir korku duymadan sizi atan Netaş yönetimi.

EMO size her türlü yardım için hazır. BİÇDA size her türlü yardım için hazır. Buralara ulaşın. Haklı ve kesinikle kazanacağınız davanızı açın!

Facebooktwittergoogle_plusredditlinkedinmail

› tags: BİÇDA / Netaş /

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.