Direnen Nemtrans İşçisi Kazandı!

Sol Defter- Haber - 12 Şubat 2011 - İşçi Gündemi / Türkiye Solu

Facebooktwittergoogle_plusredditlinkedinmail

DİSK Nakliyat-İş Sendikasının konuyla ilgili basın açıklamasıdır:

NEMTRANS İŞÇİLERİNİN DİRENİŞİ

ANLAŞMAYLA SONUÇLANDI.

İŞÇİLER İŞBAŞI YAPIYOR

Bursa/Gemlik’te bulunan ve tamamı İş Bankası’nın iştiraki olan Nemtrans Loj. Hiz. ve Petrol Ürünleri Tic. A.Ş.’de çalışan işçilerin tamamına yakını sendikamıza üye olmuşlardır. Sendikamızın gerekli çoğunluğu sağlayarak yetki tespiti için Bakanlığa yaptığı başvuruya sendikanın gereken çoğunluğu bulunduğu yanıtı verilmiştir.

27.12.2010 tarihinde Nemtrans İşvereni yapmış olduğu açıklamada öz-mal araçlarıyla nakliye ve taşıma işlerine son verildiğini açıklamıştır. Bu gerekçeyle bir kısım işçileri işten çıkartmış, bazılarını da gene bir iş bankası iştiraki olan Gemport A.Ş.’inde işbaşı yapmaya çağırmıştır. Ancak sendikamız üyesi işçiler Nakliyat-İş’i yok sayarak yapılan bu çağrıyı kabul etmemişlerdir. Bundan dolayı toplam olarak 45 sendika üyesi işten çıkartılmıştır.

İşten çıkartıldıkları 27.12.2010 tarihinden beri direnişte olan üyelerimizin Nakliyat-İş üyesi olarak Gemport A.Ş. bünyesinde çalışması konusunda anlaşmaya varılmıştır. Sendikamızın yetkisinin kesinleşmesinden sonra yasal prosedür devam edecektir.

Direniş boyunca yanımızda olan sendikalara, partilere, tüm halk örgütlerine, medya emekçilerine, sanatçı ve aydınlara teşekkür eder, tüm sınıf kardeşlerimizin mücadelelerinde başarılar dileriz. 11.02.2011

DİSK Nakliyat-İş

Genel Yönetim Kurulu

Facebooktwittergoogle_plusredditlinkedinmail

› tags: direniş / Nakliyat-İş / Nemtrans İşçisi /

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.