Casper Günlüğü 51: İşveren Uzatmaları Oynuyor!

Sol Defter- Haber - 12 Nisan 2011 - İşçi Gündemi

Facebooktwittergoogle_plusredditlinkedinmail

Sirkeci 3. İş Mahkemesinde görüşülen yetki davası, saat 12.30’da başladı. İşveren avukatı işkolu tespiti yapıldığı sırada “davanın dondurulmasını” talep etti. Sendikanın avukatı ise, işkolu tespiti yapılırken, davanın da görüşülebileceğini söyledi. Hâkim, bakanlık avukatına görüş sordu; bakanlık avukatı ise, ilk duruşmadaki gibi, tespitimiz doğrudur davanın düşmesini talep ediyorum, dedi.

Sosyal Güvenlik Kurumunda işyerine gönderilen müfettişin raporu mahkemeye ulaşmadığı için evrak eksikliği sebebiyle duruşma 1 Haziran’a kaldı.

Öyle görülüyor ki, işveren tarafı davayı uzatmak amacıyla hareket ediyor. Duruşmayı ileri tarihe atmak, evrakların eksik kalmasına bel bağlıyor. Davanın uzamasıyla birlikte işçilerin direncinin zayıflayacağını varsayıyorlar.

Kararın biran önce çıkmasını gerçekten isteyen taraf işçi tarafıdır. İşveren tarafı ise, açıklamaları ne yönde olursa olsun davayı uzatmaktan yanadır.

İşçilerin birliği ve dayanışması sayesinde bu uzatmalar da sendikalaşmayı ve yetkiyi engelleyemeyecek.

Facebooktwittergoogle_plusredditlinkedinmail

› tags: Casper Bilgisayar Sendikalı /

Comments

 1. albatros diyor ki:

  NE KADAR UZARSA UZASIN BİZ KARARLIYIZ HAKKIMIZI SÖKE SÖKE ALACAĞIZ ..BİRKEZ DAHA ANLIYORUZ Kİ HAK VERİLMEZ ALINIR..CASPER PATRONU HAKKIMIZI ALICAĞIZ HİÇ ŞÜPHEN OLMASIN ..

 2. REİS diyor ki:

  FARK EDMEZ 5 SENE SONRAYADA ERTELESE BU ŞİRKETTE ÇALIŞAN HERKEZI İŞDEN ÇIKARTSA CASPERA SENDİKA GİRECEK BU BÖYLE BİLİNE ARKADAŞLAR

 3. konsantrasyon diyor ki:

  UZATMALARDA GOLL Ü YEMESİNLER DİKKAT!

 4. Gözü Kara diyor ki:

  Bu kadar çalışan işçinin hakkı yeterince yenmedimi daha ne uzatmaları oynuyorsunuz ? Kendinizi kandırmayın Casper’a sendika girecek kabullenin artık ve sendikayla masaya oturup anlaşın.İŞÇİ HAKLARI HİÇ BİR ZAMAN ENGELLENEMEZ….

 5. filozof diyor ki:

  SEVGİLİ İŞÇİ KARDEŞLERİM BİZ GOLU ÇOKTAN ATTIK.ALTAN BEY DAHA İŞİN FARKINDA DEĞİL ŞİRKETİN ADLİ SİCİLİ LEKELENİYOR.YARIN ÖBÜR GÜN BAKKALDAN EKMEK ALMAYA BENZEMEZ İHALE ALMAK.ADLİ SİCİLİ BOZUK OLAN ŞİRKETE SU BİLE VERMEZLER.DEVEYE SORMUŞLAR BOYNUN NEDEN UZUN ODA NEREM DOGRU Kİ DEMİŞ ŞİMDİ O HESAP CASPER DA NE DOGRU Kİ BU İŞİDE DOGRU OLSUN.KISA KISA GEÇELİM ÇALIŞMA KANUNU DER Kİ YILLIK İZİN 10 GÜNDEN AZ OLMAMAK KAYDIYLA KULLANDIRILIR.YILLARDIR BUNU İSTEYEREK VE BİLEREK ENGELLEDİNİZ.MAAŞ BODROLARINA İMZA ATTIRMANIZ GEREKİR,ATTIRMADINIZ,MAAŞ BODROSUNU GÖRMEDİK.MAAŞ BODROLARINDA MESAİ FARKLARINI GÖSTERMENİZ GEREK,GÖSTERMEDİNİZ,ŞİMDİ SORUYORUM NERENİZİ TUTSAK ELİMİZDE KALIYOR.BIRAKIN İŞÇİLERİNİZE LAF ATMAYIDA SİZ ÖNCE KENDİNİZE BİR ÇEKİ DÜZEN VERİN.DÜZENSİZLİKTEN YOLUNUZU BULAMIYOR MUSUNUZ.ELEKTRONİK MAGAZALARINA GİDİNDE NAVİGASYON ALIN KENDİNİZE DOĞRU YOLU BULMAK İÇİN.))))

 6. filozof diyor ki:

  PARDON SİZ BİR İŞİ BECEREMİYORDUNUZ DİMİ PARDON YA ŞİMDİ NAVİGASYONA DA SUÇ BULURSUNUZ YOLUMUZ SENDİKAYA ÇIKTI DİYE.)))

 7. filozof diyor ki:

  ÇALIŞMA BAKANLIĞINI MAHKEMEYE VEREN CASPER YÖNETİMİ YEDİĞİ GOLUN ETKİSİYLE ŞAŞKINA DÖNMÜŞ ÇALIŞMA BAKANLIĞINI YETKİ VERDİ DİYE MAHKEMEYE VERMİŞ.YARIN HAKİMLERİMİZ YETKİ GEÇERLİDİR DİYİNCE MAHKEMEYİ DE MAHKEMEYE VERİRSELER ŞAŞIRMAM İŞÇİ KARDEŞLERİM.)))BUNLAR DÖNMÜŞ ŞAŞKINA AKIL VERSİN ŞUNLARA BİRİ ALLAH AŞKINA.)))KURTULUŞ YOK SENDE BİLİYORSUN O YÜZDEN GEL ANLAŞ.BİR TANE KURTULUŞ VAR ODA KAPININ ÖNÜNDE HEPSİNİ AL İŞEDE SENDE KURTUL.

 8. MAİLE diyor ki:

  ÇALIŞMA BAKANLIĞINA HERKES MAİL ATSIN.HATTA NASIL DİYORDU ALTAN BEY;
  MAİL ATMAYIN ,ADAM GÖNDERİN.BU EKSİKLERİ YAZIP ÇALIŞMA BAKANLIĞINA MAİL ATSIN HERKES

 9. Boş BOsch diyor ki:

  Tüm bunların sebebi; titan çemberinin başı,yarım gün iş yarım gün dedikodu yapan,orada BOŞ BOŞ işlerle ilgilenen ,kişisel kavgalarını şirkete taşıyan,YY ı bu işlere alet etmiş kişilerin şirkete nasıl bir zarar verdiklerini AF nin ısrarla görmemesi.Üstüne üstlük bu kişilerin nerdeyse şirkete nekadar faydalıyız aman allahım havasında gezmesidir.

 10. nikotin diyor ki:

  Casper işçileri olarak yıllardır haksızlığa tahammül ettik uzatmalardan mı yılıcaz çok beklerler.Beyhudedir direnişleri artık herşey için çok geç çıkılan bu yolda kazanan biz olucaz.

 11. küçük aragones diyor ki:

  Arkadaşlar altan bey neyin peşinde öyle yada böyle süre uzasın nasılsa hükümetede yakınıp ordanda bişeyler yaparım uzatırım işçilerin birliğinide bozarım. Ama dikkat etmesi gereken şudur sendikayı düşünmesin bu kadar işçi boşunamı bişeylere tepki gösterdi bu işçilerin hepsimi suçlu hatalı dışardaki arkadaşların kabahati ne hak aramakmı? ama şunuda unutmasın işçiler sadece bununla kalmayabilir yapabileceklerinin yüzde 1 ini bile görmedi bence işçinin sesine biraz kulak versin.

 12. sosyete diyor ki:

  HAKKIMIZI ALICAZ KAÇARI YOK BU İŞE GİRDİK DÖNÜŞÜMÜZ YOK BU BÖYLE BİLİNE FAKILI SANA KULLUK YAPMİCAZ BU GOLÜ ATACAGIZ ALLAHIN İZNİYLE.. SENİN YALAKALARINDAN DEĞİLİZ SENDEN KORKAN SENİN GİBİ OLSUNNNN.. :)İNADINA DİSK İNADINA SENDİKAA…

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.