Casper Günlüğü 62: Şifreye İsyanla Dayanışma

Kaya İlhan - 23 Nisan 2011 - İşçi Gündemi

Facebooktwittergoogle_plusredditlinkedinmail

23 Nisan Cumartesi günü  YGS’deki şifre skandalıyla ilgili protestolarından bir tanesi de Beşiktaş, Barboros Meydanı’nda gerçekleşti. Liselilerin konuşma yaptığı ve müzik gruplarının sahne aldığı etkinlikte, ÖSYM Başkanı Ali Demir’in istifası istendi.

Bulunduğumuz her alanda olduğu gibi pankartımızı açtık ve sendikalı çalışmak istediğimizi gösterdik!

Medya bizlerle ropörtaj yapıyor ama yayınlarda kendimizi göremiyoruz!

Etkinlikte veliler ve öğretmenler de söz alarak YGS haksızlığına karşı öğrencilerin yanında olduklarını belirterek sürecin takipçisi olacaklarını da ilan ettiler.

Etkinlikte sahneye çıkan bir Casper işçisi de “YGS’de de, Casper’da da emek ve hak hırsızlığı var. Buna sessiz kalmamanız bize umut veriyor. ” sözleriyle liselilere destek oldu.

23 Nisan günü Beşiktaş’ta liselilere hitaben

Casper işçisinin konuşması:

Geleceğine sahip çıkan gençler merhaba.

Ortada bir gerçeklik var. İşçiler öğrenciler üzerinde kurulan bir emek ve hak hırsızlığı. Burada sizleri sessiz kalmayan boyun eğmeyen gençleri görmek bizlerede gelecek adına umut veriyor. Direnişteki Casper bilgisayar işçileri olarak her platformda öğrencilere destek vermeyi bir görev olarak görüyoruz.

Casper bilgisayar yönetimi satış politikası olarak lise ve üniversite öğrencilerini hedef almaktadır. İşçi düşmanı olan bu yönetime ve politikalarına ortak olmayalım.

Bugün ise ortaklaştığımız nokta sizlerinde bizlerinde haksızlığa karşı sessiz kalmamamızdır. Sizler YGS ile bizler işten çıkarmalar ile geleceğimizi çalanlara karşı mücadele ediyoruz.

YAŞASIN BOYUN EĞMEYENLER

Facebooktwittergoogle_plusredditlinkedinmail

› tags: şifre / YGS /

Comments

 1. uyandırıcı diyor ki:

  esas kavga yeni başlıyor.

 2. filozof diyor ki:

  HAKSIZLKLARA SUSMADIK SUSMAYACAĞIZ.BOYUN EĞMEDİK EĞMEYECEĞİZ.YAŞASIN HAKSIZLIKLARLA MÜCADELE EDENLER.

 3. filozof diyor ki:

  SENDİKA NEDİR :Çalışanların haklarını işverenlere ve devlete karşı korumak ve geliştirmek üzere oluşturdukları örgütlerdir.
  Sendikalar sanayi devrimi sonrası ortaya çıkan çalışanlarla işverenler arasındaki güç eşitsizliğini ortadan kaldırmak için oluşturulmaya başlamıştır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.