Casper Günlüğü 89-91: İşçinin Parasıyla Antalya’da Bayilere Lüks Tatil!

Sol Defter- Haber - 23 Mayıs 2011 - İşçi Gündemi

Facebooktwittergoogle_plusredditlinkedinmail

LÜKS OTEL ADAM-EVE ANTALYA BELEK

Casper Bilgisayar Sistemleri AŞ, 19 Mayıs resmi tatilini de dâhil ederek, bine yakın Casper bayisini Antalya Belek’te Adam-Eve (Adem ve Havva) adlı beş yıldızlı otelde 4 gün ağırladı.

19-22 Mayıs tarihleri arasında gerçekleştirilen “Casper Bilgisayar 20. Yıl Bayi Toplantısı” çok renkli olaylara sahne oldu (detaylar ve kasetler daha sonra…).

Toplantının sponsoru olarak İntel gösteriliyor.

Microsoft’un da katıldığı toplantılar sadece eğlenceleriyle ve çekilişleriyle değil sarhoşlarıyla, kavga-dövüşleriyle anılacak.

Şaşaalı dört günün ardından tatil bitti. Paralar su gibi harcandı. Gelecek için projeler yapıldı.

Casper’ın iş ortaklarından Intel’in Ortadoğu Türkiye Afrika Satış Direktörü Özerk Ege Ertem

Bayilere dört gün eğlence düzenleyen Casper işvereni, işten çıkardığı işçilerin hak ettiği kıdem ve ihbar tazminatlarını bırakın aylıklarını bile ödemedi.

İşçilerin paralarının ödememesi bir çelişki gibi görülebilir. Ancak bu bir tutarsızlık değildir. Aksine, Casper işvereninin bilerek ve isteyerek izlediği, işçi düşmanı politikadır.

Tüm Casper çalışanları (mı?) Üretim, Lojistik ve Teknik Nerede? Gören Var mı?

Bütün patronlar gibi Casper patronu da konu kendi çıkarları olunca kesenin ağzını açıyor, ancak söz konusu işçi olunca, alınterinin hakkını vermemeyi tercih ediyor.

Casper işçisinin sendikalaşmaya yönelmesinin nedeni de tam da bu haksızlıklara artık dur demek isteğidir. Haksızlıklara, adaletsizliklere, işçi haklarının yenmesine karşı mücadele, işçilerin birliğiyle mutlaka zafere ulaşacaktır.

Facebooktwittergoogle_plusredditlinkedinmail

› tags: Casper Bilgisayar Sendikalı /

Comments

 1. Serdem Gevirgen diyor ki:

  MARABA KISMI BÖYLE YERE GİDER Mİ YA.
  YANLIŞLIKLA CORBAYA EKMEK BANARSINIZ.
  ÇATALI SAĞ ELDE TUTARSINIZ.
  SİZLERE ANCAK DENKLEŞTİRME YAPARIM BEN.
  KULLANDIĞINIZ 3 GÜNÜ DE MESAİDE KALAN ARKADAŞLARIN MESAİ PARALARINDAN KESECEM.
  BİLİN BAKALIM HANGİ BÖLÜMLERDEN?
  Üretim, Lojistik ve TeknikTEN TABİKİ
  ÇÜNKÜ SEDECE SİZ MESAİYE KALIYORSUNUZ.
  3. KATTAKİLERİN MESAİSİMİ VAR ONLARDAN KESELİM.

 2. Üretim Direktörlüğü diyor ki:

  O beyaz yada diye hitap ettiğimiz kısım sanki casperı bu günlere kadar getirenlermiş gibi ve halaa yaptığı terbiyesizliği örtmek yerine. üretim direktörlüğündendeki bağlı personelinden özür dilemek yerine hala düşmanmış gibi bakıyor. yazık yazık altan fakılı. aslında bütün bayilerinin önünde rezil etmesinide biliriz ama yine insaflı çıkan biz olduk. ama bayilere zaten yetiri kadar rezil olmuşsun. kulağına kimlerin üflediğini duyuyoruz bizde. Yazık olucak CASPER…. :(

 3. İstenmeyen Tüy diyor ki:

  enteresan valla benim bildiğime göre 3. kat veya bayilerden kimse sendika üyesi değil.ama resimleri görünce fikrim değişti demekki bizi destekleyen 3.kattan arkadaşlarımız var. patron aldığın nefes kadar yakınmışız antalyada. veya istanbulda.

 4. konsantrasyon diyor ki:

  evet 20.yılında 13-15 senesini bu şirkete vermiş emektarlarına kapı önünü uygun gören zihniyet…evet sizi bitiren zihniyet buu bizi ise yücelten.kendi açımdan ifade etmeliyimki antalya ya götürülüp götürülmemek umrumda bile değil çünkü bizim davamız bu değil.bizim davamız 20.yılında şirketi bu seviyeye taşıyanlara yapılan muamele. maddi ve manevi bize hiç bişey katmadınız bizim size kattıklarımız ortada ve halende katmaya devam ediyoruz.bizim dikkatinizi çekmemiz sayesinde basiretsiz yöneticilerinizin ne halt olduğunu anladınız.artık sizden sadece olumlu bir adım bekliyoruz ANTALYA ya götürülmek değil.hukuki süreci uzatmaktansa sendikal hakkımızı tanıyın vede atılan arkadaşlarımız geri alın.

 5. konsantrasyon diyor ki:

  20.yılımızda bizede reva görünen dandik t-sortler,çok merak ediyorum alan arkadaş bunu kendimde giyerim diyemi yoksa aman giyerler işte diyemi beğenmiş.merterde tanesini 1tl den almayanı döverler valla.

 6. konsantrasyona Cevap diyor ki:

  Sevgili konsantrasyon
  boşver 20. yıl tshirtlerini..
  bize layık görülen fıstık yeşili tshirtlerimizi dile getir.
  renklere bak ya!

 7. Klass diyor ki:

  O nasıl T-shirt yaa. Temizlikçimiyiz biz? Zaten havada sıcak eziyet olacak..

 8. hadrian diyor ki:

  İşçinin sırtından kazandıgı paraları antalyada bayilerine yediren zihniyet üretimde çalışan ve sendika üyesi olan işçilere reva gördügü ücret 15tl bunları görüpte hala benim şirketim diyen ve sendikaya üye olmayan arkadaşlara söyleyecek söz bulamıyorum direnişteki işçi emekçi kardeşleriminde neden dışarda oldugunu tüm kamuoyuna yavaş yavaş duyuruyoruz ve bu işçi düşmanlıgıda bitene kadar devam edecegiz bakalım casper beyaz yakalıları üretimide kendisi yapabilecekmi?

 9. 20.yıl diyor ki:

  Şimdi casper yazmıslar ama yanlış olmuş sanki lazper değilmi burası 20.yıl yazılmış oda yanlış daha üçüncü ayını yeni dolduruyo yanlış bastırmışar ole diilmi biz mi yanlış biliyoruz..

 10. Nehir diyor ki:

  VAY VAY VAYYYY İşçinin Parasıyla Antalya’da Bayilere Lüks Tatil!”
  Böyle reklamlarını yapacağını sanıyor ama yanılıyor casper,,,,ama emekçilerinin sesinin nerelerde duyulduğunun farkında değil,,casper ürünleri daha çok gençlere satıyordunuz değilmi ,,bakın gençler ,sendika düşmanlığına,,emekçilerine yaptığına nasıl ses çıkartıyor nasıl destek oluyor,,,,,

 11. filozof diyor ki:

  Ne T-SHİRT NEDE ANTALYA UMURUMUZDA DEGİL PATRON AÇ KULAKLARINI DİNLE 625 – 1200 TL YE ÇALIŞTIRDIGIN İŞÇİLERE HAK DİYE GÖRDÜGÜN MAAŞLARI YÜKSELT,SOSYAL HAKLARI İYİLEŞTİR.SENDİKAYI KABUL ET.YOKSA SENİ NE YAPTIGIN REKLAMLAR,NE BASIN KURULUŞLARINA VERDİGİN PARALAR,NE AVUKATIN,NEDE SERVETİN KURTARAMAYACAK.MAHKEMEDEN KAZANILAN HAKLARLA BUNLARIN HEPSİNİ SEVE SEVE DEGİL MAHKEME KARARI İLE VERECEKSİN.

 12. 540 € diyor ki:

  ODALAR OLDUKÇA LÜKS BİZ İŞÇİLERİN MAAŞININ İKİ KATI KADAR.AMA SENDİKA BİZİ ORAYADA GETİRDİ BAK NE GÜZEL RESİMLER ÇEKMİŞİZ.))))

 13. elimizin yettigi yerdeyiz diyor ki:

  PATRON DÜNYANIN ÖTEKİ UCUNDA DA YAPSAN O TOPLANTIYI KOLUMUZUN YETTİĞİ YERE YİNE UZANMASINI BİLİRİZ.HAKKIMIZI ALANA KADAR DEVAM EDECEGİZ.

 14. offffffffffff diyor ki:

  OFFFF
  BU RESİMLERİ SİZ Mİ ÇEKTİNİZ ARKADAŞLAR..NASIL YANİ ORADA MIYDINIZ? PES PES..AĞZIM AÇIK KALDI. Bİ SENDİKALI OLARAK BEN BİLE BİLMİYORDUM.

 15. ETİKET diyor ki:

  ALEME ETİKET OLMUŞSUN.REKLAMLAR BİLE TUTMUYOR ARTIK.YAPMAK İÇİN YAPARSAN BÖYLE OLUR.BİZ İŞÇİLERİ SUSTURMAK,EMEGİNİ ÇALMAK İÇİN ÇABALAYAN PATRONLARA DERS OLSUN.SİZİN GİBİ PATRONLARA AZ BİLE YAPIYORUZ.

 16. anka diyor ki:

  yapılan antalya organizasyonunu (samimiyete güvenerek !)iptal etmeseydiniz yahu
  kardeşim siz ”iyiniyetliyiz biz,samimiyiz”blöflerine,yalanlarına inanmayı kendi samimiyetinizi,dürüstlüğünüzü haketmeyenlere sunmayı nezaman bırakacaksınız… İnanmayın bunlara herşeyi parayla satın alacaklarını düşünüyorlar hala,bakın sizi satınalamadılar ??( HELAL OLSUN SİZE,HELAL EKMEKLE BÜYÜTMÜŞ SİZİ ANALARINIZ SENDİKALILAR SATILIK OLMADIĞINIZI GÖSTERDİNİZ )
  ALLAH SABREDENLERLE BERABERDİR !dualarımız sizinle….

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.