Polis’ten Linç Girişimi

N. Cemal - 2 Haziran 2011 - 2011 Seçimlerine Doğru / Türkiye Solu

Facebooktwittergoogle_plusredditlinkedinmail

Polis’ten Linç Girişimi

Ankara’da gerçekleştirilen protestolarla Hopa’da öldürülen Metin Lokumcu’ya (Metin hocaya)  sahip çıkılmış ve polis de gaz bombalarıyla cevap vermişti.

Hopa’da öldürülen Metin Lokumcu’nun protesto eylemi sırasında polis panzerinin üzerine çıkan görüntüleriyle medyada yer alan Halkevleri MYK üyesi Dilşat Aktaş’ın, protesto eyleminden sonra sivil polisler ve Çevik Kuvvet ekiplerince linç edilmeye çalışıldığı açıklandı.

Dilşat Aktaş’ı protesto eyleminden sonra takip eden polislerin Kızılay’da aralarına alarak saldırdığı ve dövdükleri belirtildi. 20 kadar polis tarafından dövüldüğü ve vücudunda ciddi darp izleri olduğu açıklanan Dilşat Aktaş’ı polislerin elinden kurtaran vatandaşların “yeter artık” diyen itirazları olmuş.

Vatandaşların kendisini polisin elinden güçlükle kurtardığını ve bir taksiye bindirerek SSK Dışkapı Hastanesi’ne götürdüklerini söyleyen Dilşat Aktaş, “polislerin intikam duygusuyla hareket ettiler” diyor. “Olay bitmişti, ancak yine de beni takip ettiler. Ellerinden güçlükle kurtarıldım” diyen Aktaş’tan protesto eyleminin intikamının alınmaya çalışıldığı anlaşılıyor.

Doktorlar tarafından, Dilşat Aktaş’ın hastaneye getirildiğinde “hayati tehlike ve felç riski” taşıdığı belirtildi. Ameliyat edilen Dilşat Aktaş’ın kalça kemiğinde kırıklar, vücudunda darp izlerinin bulunduğu ve platin takıldığı açıkladı. Aktaş’a ayrıca, 6 ay iş göremez raporu verildiği de belirtildi.

Dilşat Aktaş’a yönelik polis saldırısı, AKP talimatıyla yürütülen operasyon ve saldırıların bir parçası ve AKP hükümetinin “İleri Demokrasi”sinin bir göstergesidir…

Facebooktwittergoogle_plusredditlinkedinmail

› tags: Hopa / linç / Polis şiddeti /

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.