Sanatçılardan Emek, Demokrasi ve Özgürlük Bloku’na Destek

Sol Defter- Haber - 2 Haziran 2011 - 2011 Seçimlerine Doğru

Facebooktwittergoogle_plusredditlinkedinmail

Sanatçılardan Emek, Demokrasi ve Özgürlük Bloğu’na Destek

Sine-Sen üyesi sanatçılar, düzenledikleri bir basın toplantısıyla Emek, Demokrasi ve Özgürlük Bloğu’nu desteklediklerini açıkladılar.

Kültür, Bilgi Birikimi ve Kalite

Sine-Sen Başkanı Zafer Aydın’ın, “Selahattin Demirtaş, Ahmet Türk, Ertuğrul Kürkçü, Leyla Zana ve Sırrı Süreyya Önder gibi arkadaşlarımızı desteklemek için buradayız ve çağrıda bulunuyoruz” dediği basın açıklamasında, yönetmen Hüseyin Karabey de, “meclis’te görmek istediğim isimlerin bu dönem meclis’te olacağı için çok coşkuluyum” dedi. Yönetmen Haluk Ünal, “blok adayları kültür, bilgi birikimi ve kaliteleri itibariyle meclis’e renk ve kalite getirecekler” dedi.

Bu Seçim Yeni Bir Günü Doğursun

Tiyatro ve sinema oyuncusu Tuncel Kurtiz, “Bu meclis’te kimlerin olacağına halk karar verecek. Biliyorum ki Sırrı Süreyya Önder, savaşlara karşı çıkacaktır. Dilerim bu seçim yeni bir günü doğursun. Ve bu yeni gün bağımsız adaylarla liderlerin ya da başkanların emir kulu olmayan insanların emeğiyle kurulsun. Bu yeni gün böyle doğsun” dedi.

Sinemacı İbrahim Altınsay ise, “Şimdiden Sırrı Süreyya Önder’in meclis’teki milletvekillerinin nasıl hakkından geldiğini hayal ediyorum ve bu bana büyük bir mutluluk veriyor. Bu yolda hiçbir zaman kendisini yalnız bırakmayacağız” dedi…

Facebooktwittergoogle_plusredditlinkedinmail

› tags: Demokrasi ve Özgürlük Bloku / Emek /

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.