Casper Günlüğü 106: Virüs Şirketi Hasta Ediyor

Sol Defter- Haber - 9 Haziran 2011 - İşçi Gündemi

Facebooktwittergoogle_plusredditlinkedinmail

Verilen sözlere rağmen devam eden sendika düşmanlığı, işçiler arasında rahatsızlıklara yol açıyor. Alınan bilgiye göre şirket yetkililerinin taşıdığı bir virüsün yol açtığı olumsuzluklar, işçileri de hızla etkiliyor ve ilk elde işgücü kaybına yol açıyor.

İşçilerin bütün gayretlerine rağmen virüsün şirket yönetimi arasındaki yayılma hızı karşısında işçilerin bağışıklık sistemi etkileniyor ve kismi alanlarda etkisini gösteriyor.

Virüse karşı önlem alan işçiler tedbir alırken, şirket yönetiminin virüsü önlemek için önlemler alacağına “maaşın kaç para?” diye işçilere sorması, uzmanlarca yanlış teşhis olarak yorumlanıyor.

Teşhis yanlış olunca tedavi de yanlış yapılmakta dolayısıyla kötü huylu virüsün yayılmasına karşı şirket yönetimi yanlış önlemler almaktadır.

Uluslararası şirketler tarihi incelendiğinde görülüyor ki, zaman zaman şirket yönetimleri “sendika” virüsünden etkilenmektedir. Bu etkilenmenin çoğu zaman şirkitlerde kilo ve su kaybına, pazar daralmasına, iş hacmi düşmesine ve yöneticilerinin ruh sağlığının bozulmalarına yol açtığı tespit edilmiştir. Aman dikkat!

Uzmanların verdiği bilgiye göre, tedavisinin çok basit olmasına karşın, şirket patronlarının yanlış doktorlara ve uzmanlara başvurması sebebiyle kayıplarının arttığı tespit edilmiştir.

Şu sıralar Ümraniye Çakmak bölgesindeki şirketlerde görülen virüsten korunmak isteyen şirketlerin en yakın Birleşik Metal-İş şubesine başvurmaları, sağlıkları açısından önemlidir.

Tekrar ediyoruz: Aranan kan Birleşik Metal-İş 1 Nolu şubede vardır.

Üçüncü şahıslara duyurulur.

Facebooktwittergoogle_plusredditlinkedinmail

› tags: Casper Bilgisayar Sendikalı /

Comments

 1. doktor civanım diyor ki:

  Sayın doktorum ben casper işçisiyim bu virüs bizim patronlarda var,bize bulaşmasın diye Birleşik Metal İş Sendikasına üye olduk.Şimdi yazıyı okudum doğru teşhis konmuş.Bu kandan bizim patronlarada enjekte etmek lazım:)))

 2. PROFESÖR diyor ki:

  PROFESÖR DİYE BOŞUNA DEMİYİLER BAA,O KADAR DİDİM CASPER A GİTMEYİN DİYİ AMME DİNLETİ VEREMEDİM GARİ.SENDİKAYI BURAYADA GETİRİ VERMİŞİZ.BURAYADA BULAŞTI.BİZİM PANZEHİR OLDUGUNDAN ETKİLEMEDİ AMME PATRON ETKILENMIŞ ÇOK DEPRESİF GÖRÜYORUZ GARİ GÖZLERİDE Mİ ÇÖKÜVERMİŞ NE.

 3. Suat albayrak fan clup diyor ki:

  biz arkadaşlarla suat albayrak fan clup için neler yapabiliriz isteklerinizi bekliyoruz suat bey

 4. Suat Albayak Fan diyor ki:

  en kısa zamanda facebook grubunu açalım

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.