Sırrı Süreyya Önder, Halkın Gönlünde Zaten Vekildir

N. Cemal - 10 Haziran 2011 - #direngeziparkı / 2011 Seçimlerine Doğru / Türkiye Solu

Facebooktwittergoogle_plusredditlinkedinmail

Sırrı Süreyya Önder Halkın Gönlünde Zaten Vekildir

Sırrı Süreyya Önder, İstanbul Tünel’den Taksim Meydanı’na bir yürüyüş gerçekleştirdikten sonra Beşiktaş’ta kendisi için düzenlenen şenliğe katıldı: “Kalbinizde Barışa Yer Açın”

Şenlik…

Emek, Demokrasi ve Özgürlük Bloğu İstanbul 2. Bölge Bağımsız Milletvekili Adayı Sırrı Süreyya Önder, daha önce Taksim Gezi Parkı’nda “güvenlik” gerekçesiyle engellenen şenliğini 10 Haziran tarihinde saat 16.30’dan itibaren Beşiktaş Barbaros Meydanı’nda gerçekleştirdi. Şölenin baş dayanışmacısı ihtiyar delikanlı komünistlerimizden edebiyatçı Vedat Türkali oldu. Emek, Demokrasi ve Özgürlük Bloğu İstanbul 1. Bölge Bağımsız Milletvekili Adayı Sebahat Tuncel tarafından da desteklenen şenlikte şarkılar söylendi ve halaya duruldu.

Halklar gereken cevabı verecek…

Kendisi için düzenlenen şenlikte konuşan Sırrı Süreyya Önder yine esprili ve açık sözlüydü. “Geleceğimizi barışla inşa etmek için Türkler, Kürtler ve bütün Türkiye halkları el birliği yaptık Bizim ittifakımızdan korktular. Vetolarla başlayan, siyasi operasyonlarla devam eden engelleme girişimleri oldu. Barışı engelleyenlere 2 gün sonra gereken cevabı vereceğiz. Demokratik yollardan sandıkta hesap soracağız. Bizi ‘molotof imalatçısı’ ilan edenlerden 12 Haziran’da hesap soracağız” diyen Önder,  “girmedik hane bırakmadık ve bu çalışmalarımızın sonucunda da 12 Haziran’da kazanacağız” diye vurguladı.

“Bu kampanyanın en büyük destekçileri zindandaki yoldaşlarımız. Kendilerine en içten duygularımızla selamlarımızı iletiyoruz. Onlara bu hayatı reva görenlere Türkiye’deki halklar gereken cevabı verecektir” diyen Sırrı Süreyya Önder, alkış ve sloganlarla kürsüden indi.

Halkın gönlünde vekil olmuş…

Emek, Demokrasi ve Özgürlük Bloğu’nun 1. Bölge Bağımsız Milletvekili adayı Sebahat Tuncel, “13 Haziran’da Türkiye, Emek Demokrasi ve Özgürlük Bloğu’nu konuşacak ve blok faşizme giden yolu kapatacak” diyerek, “AKP’nin dili savaş dili, milliyetçi dil, cinsiyetçi dil. Biz bu dile karşı direneceğiz. Direne direne kazanacağız” diye vurguladı.

“Sırrı arkadaşımıza kampanya sürecinde yeterince destek veremediğimi düşünüyordum” diyen Tuncel, “Sırrı’nın desteğe zaten ihtiyacı yokmuş, o halkın gönlünde vekil olmuş bile…” diyerek kitleyi hareketlendirdi.

Şarkılarla, halaylarla…

Emek, Demokrasi ve Özgürlük Bloğu İstanbul 2. Bölge Bağımsız Milletvekili Adayı Sırrı Süreyya Önder için düzenlenen şenlikte İlkay Akkaya, Mezopotamya Kültür Merkezi sanatçılarından Ruken ve Jehat, Boğaziçi Gösteri Sanatları Topluluğu, Yasemin Göksu ve Leman Sam gibi sanatçılar şarkılar söylediler. Kürtçe, Zazaca, Ermenice, Lazca ve Türkçe söylenen şarkılarla oyunlar oynandı, halaya duruldu. Daha önceden “güvenlik” gerekçesi ile engellenen şenlik, seçimlere iki gün kala da olsa yapılabildi.

Sırrı Süreyya Önder göreve hazır…

Facebooktwittergoogle_plusredditlinkedinmail

› tags: 2011 seçimleri / Sırrı Süreyya Önder /

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.