Aha Söyleyeceklerimiz Bu Kadar Arkadaş, Bombaysa Bomba, Gazsa Gaz, Daha Ne Edeceksiniz?

Sırrı Süreyya Önder - 26 Haziran 2011 - Türkiye Solu

Facebooktwittergoogle_plusredditlinkedinmail

Sırrı Süreyya Önder alatıyor:

“Dağılacağız anonsunu yaptık. Bu anonsu yaptıktan sonra attıkları bombaları hepiniz gördünüz. Bunun adı ‘ileri demokrasi’dir. Burada 4 tane halkın vekili var. Her biri iktidarın, muhalefetin vekillerinin üç beş katı oyla seçilmişler.

Bunu bize reva görenler, ‘gelin’ diyorlar ‘Meclis’te sorunu çözün.’ Meclisiniz yere batsın. Bu muameleyi halkın vekiline reva görenler, Meclis’te onlara neler yapmaz ki! Alın lan canımızı! Alın lan! Başkada ne hüneriniz varsa, yapmazsanız namertsiniz; namert oğlu namertsiniz.

Gelin lan; ölümden öteye köy var mı? Efendim şiddet çağrısı yapıyor muşuz! Al sana şiddet. Neresi lan bunun şiddet çağrısı? Kimmiş şiddet çağrısı yapan. Bir çocuk hayatını kaybedecek şimdi. Herkes iyi anlasın, iyi dinlesin; bu halkı artık bombalar susturamaz, susturamayacaktır.

Başbakan, bize hitap etme, bize çağrı yapma. Çağrıyı sen, kolluk kuvvetlerine, ne lan bu diye, bu şiddet ne diye, onlara yap. Aha söyleyeceklerimiz bu kadar arkadaş, bombaysa bomba, gazsa gaz, daha ne edeceksiniz?”

Facebooktwittergoogle_plusredditlinkedinmail

› tags: Sırrı Süreyya Önder /

Comments

  1. gadjo diyor ki:

    düzeltme: “Birçok insan hayatını kaybedecek” değil, “Bir çocuk hayatını kaybedecek” diyor yanılmıyorsam.

  2. füsun çiçekoğlu diyor ki:

    Ağzına sağlık Sırrı’nın! Sebahat Tuncer’in haklı tokadının hesabını 8 sütuna manşet soranlardan polis şiddetine dair hiç ses çıkmıyor nedense…

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.