KESK’ten tutuklamalara karşı eylem

Kaya İlhan - 29 Haziran 2011 - İşçi Gündemi

Facebooktwittergoogle_plusredditlinkedinmail

KESK İstanbul Şubeler Platformu, üye ve yöneticilerine dönük baskı ve tutuklamaları protesto etti.

KESK üyeleri, hükümetin toplumsal muhalefet üzerindeki baskılara son vermesini ve tutuklanan arkadaşlarının serbest bırakılmasını istedi.

KESK İstanbul Şubeler Platformu üyeleri Galatasaray’dan Taksim Meydanı’na yürüdü. “Baskılar bizi yıldıramaz”,”KESK’li tutsaklar onurumuzdur”, “Yaşasın halkların kardeşliği” sloganlarıyla yürüyen KESK üyeleri, Taksim Meydanı’nda bir süre oturma eylemi yaptı.

KESK İstanbul Şubeler Platformu Dönem Sözcüsü Mehmet Aydoğan, artan baskılar sonucunda son günlerde Van Eğitim-Sen Şube Başkanı Selami Özyaşar, önceki şube başkanı Lezgin Örnek, üye Garip Yaviç ile BES 1 No’lu Şube Yöneticisi Gülsüm Yıldız’ın tutuklandığını hatırlattı. Parasız eğitim isteyen Berna Yıldız ile Ferhat Tüzer’in ise hala tutuklu olduklarını anımsatan Aydoğan, “Binlerce kişi, ne ile suçlandıklarını bilmeden cezaevlerinde yargılanmayı beklemektedirler” dedi.

Tutuklama ve gözaltılara son verilmesini isteyen Aydoğan, “KESK olarak AKP’nin bu uygulamaları karşısında esas duruşa geçmeyeceğimizi bir kez daha belirtiyoruz. Her türlü hukuksuzluğa ve keyfi uygulamaya karşı fiili ve meşru mücadelemizi bu dönem de yükselteceğimizi belirtiyoruz” diye konuştu.

Facebooktwittergoogle_plusredditlinkedinmail

› tags: KESK /

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.