Sırrı Süreyya Önder: Belge, Komünist Değil Durduğu Yer Anlamsız

Sol Defter- Haber - 5 Temmuz 2011 - Türkiye / Türkiye Solu

Facebooktwittergoogle_plusredditlinkedinmail

“(Yetmez ama Evetçiler, ölen adamların ölümünden sorumludur” diyen Sırrı’ya oy vermedim’… Sırrı Süreyya Önder, kendisini bu sözlerle hedef seçen Murat Belge’ye sert yanıt verdi: Durduğu yerin hiçbir kıymeti, anlamı yok. Bir de kendisini komünist zannediyor.

Prof. Dr. Murat Belge’nin seçim öncesinde AKP’ye oy vermeyi planladığı ancak seçim sabahı bunu yapamayacağını hissettiği için sandığa gitmediğini anlattığı röportajında, ‘(Yetmez ama Evetçiler ölen adamların ölümünden sorumludur) diyen Sırrı’ya, arkadaşım olduğu halde oy verecek halim kalmamıştı’ şeklindeki sözleri tartışma yarattı.

Kendisine telefonla ulaştığımız BDP’nin desteklediği Bağımsız İstanbul Milletvekili Sırrı Süreyya Önder, Belge’nin açıklamalarından dolayı biraz şaşkın olduğunu belirterek, ‘Murat Belge karıştırmış. Hiçbir yerde bu veya buna benzer bir cümle ne yazdım ne söyledim’ dedi.

YAZMADIKLARIMI BANA MAL ETTİ

Önder, Belge için şu değerlendirmeyi yaptı:

‘Durduğu yerin hiçbir kıymeti, anlamı, gerçekle alakası da yok. İki şey beni çok şaşırttı: Bir, komünist olduğunu zannetmesi… Bir komünist neleri savunmaz diye soru sorulsa, ne cevap verilecekse, Belge’nin röportajında hepsi var. Ne olduğunu ben tanımlamam, müdahil olmam ama komünist gibi düşünmediği kesin.

İkincisi de, hiçbir yerde söylemediğim ve yazmadığım bir sözü bana mal etmesi. Söylediğim şeylerden dolayı başımda yeterince dert var. Murat Belge buna bir de söylemediğim şeyleri ekledi.’

KAYNAK: AKŞAM

Facebooktwittergoogle_plusredditlinkedinmail

› tags: "Yetmez ama evet" / Murat Belge /

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.