Tek Gıda-İş İşçi Çıkartmaktan Yargılanıyor!

Sol Defter- Haber - 1 Aralık 2011 - İşçi Gündemi

Facebooktwittergoogle_plusredditlinkedinmail

Emeğe ve Emek Mücadelesine Duyarlı Basına ve Kamuoyuna

Tek Gıda-İş Sendikası Genel Merkezince işten atılışım nedeniyle başlamış olduğum hak ve hukuk mücadelemi sürdürüyorum. Haklı mücadeleme destek veren bütün sınıf dostlarına bir kez daha teşekkür ediyorum.

Bugün İstanbul Çağlayan Adliye Sarayı önünde bulunma nedenim bu mücadelemin bir parçasıdır. Mahkeme ve Yargıtay’ın “işe iade” kararlarını uygulamamakta direnen Tek Gıda-İş Sendikası Genel Merkezi ve Genel Başkan Mustafa Türkel’in hukuk tanımayan tutumuna hayır demek için açtığım”kötü niyet tazminatı” davasında bunları dile getireceğim.

Uğur Doğan'ın Duruşmasına Dayanışma İçin Gelenler Sınıf Dostları

Tek Gıda-İş Sendikası Genel Merkez binasında engelli statüsüyle ve Santral Görevlisi olarak çalışmaktaydım. Sorgusuz sualsiz işten atılmam nedeniyle işe iade davası açtım. Avukatımın da çabalarıyla uzun süre hukuk mücadelesi sonunda mahkeme haklılığımı görerek “işe iade” kararı verdi. Kararın Yargıtay’ca onanmasının üzerine de işyerim olan Tek Gıda-İş Sendikası Genel Merkezine gittim. Yargı kararının uygulanarak işe geri alınmam bir yana, Genel Başkan Mustafa Türkel’in hakaret, küfür ve tartaklamalarıyla dışarı atıldım.

Duruşma Hakimi Bulunamasa da Sınıf Dostları Buluştu

Bunun üzerine Tek Gıda-İş Sendikası Genel Merkezi önünde 72 gün mücadelemi sürdürdüm. Emekten yana oldukları iddiasındaki sendika yöneticilerinin cevabı, iftira ve hakaretlerle, polisi ve belediye görevlilerini direniş yerime saldırtmak oldu. Haklı direnişimin verdiği güçle sesleniyorum ve bir kez daha soruyorum:

Kendi işçisini işten atan, kazanılmış haklarını gasp eden, hakaret ve küfürlerle işçisine saldıran Tek Gıda-İş Sendikası Genel Merkezi, işçi sınıfının ve üyesi olan işçilerin çıkarlarını savunabilir mi? Patronların bile yargı kararlarına karşı göstermediği pervasızlıkla “işe iade”  kararlarını uygulamayan Mustafa Türkel’in, Türk-İş’in yüzünü emeğe döndürmeye çalıştığına, işçilerin haklarını savunacağım deyişine kim inanır?

Mücadelem hedefine ulaşana kadar direnişimi sürdürmekte kararlıyım. İşçi düşmanı sendika bürokratlarını teşhir etmeye devam edeceğim. Çünkü sendika bürokratlarından kurtulmak işçi sınıfı mücadelesinin vazgeçilmez bir parçasıdır.

İşimi ve Kazanılmış Haklarımı Geri İstiyorum!

Mahkeme ve Yargıtay Kararları” Uygulansın!

UĞUR DOĞAN

Tel:        05324862994

Eposta: u-dogan@hotmail.com

Facebooktwittergoogle_plusredditlinkedinmail

› tags: Tek Gıda-İş / Uğur Doğan /

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.