KESK, HDK ve Siyasal Partiler İstanbul’da AKP Operasyonlarını Protesto Etti

Sol Defter- Haber - 14 Ocak 2012 - İşçi Gündemi / Türkiye

Facebooktwittergoogle_plusredditlinkedinmail

KESK Şubeler Platformunun çağrısıyla, Halkların Demokratik Kongresi’nin çağrılarının aynı gün ve saate denk gelmesi sebebiyle 13 Ocak saat 19.00’da Taksim Tramvay Durağında toplanan kitle KESK ve Eğitim Sen Genel Merkezleri başta olmak üzere 17 ilde 123 yere yapılan KCK iddialı “BDP” operasyonunu protesto etti.

Yoğun katılım nedeniyle oturma eylemi olarak planlanan etkinlik Taksim Tramvay Durağından Galatasaray Lisesi önüne kadar yürüyüş ve basın açıklaması şeklinde gerçekleştirildi.   “Hiçbir baskı ve operasyon emekçinin sesi KESK’i yıldıramaz”, “Zulme boyun eğmeyeceğiz. Siyasi soykırıma son”, yazılı pankartlar açıldı. Yürüyüşe İstanbul Bağımsız Milletvekili Levent Tüzel, sanatçı Ferhat Tunç, DİSK Genel Sekreteri Tayfun Görgün, Halkevleri Genel Başkanı İlknur Birol, ÖDP Genel Başkanı Alper Taş, TTB üyeleri Osman Öztürk ve Hüseyin Demirdizen,  İstanbul Tabip Odası Genel Sekreteri Dr. Ali Çerkezoğlu da destek verdi.

Galatasaray Lisesi önünde KESK İstanbul Şubeler Platformu Dönem Sözcüsü Barış Ulucak basın açıklamasını okudu. AKP’nin kendisi gibi düşünmeyen herkesi hedef gösterdiğini belirtti ve KESK’in AKP’nin saldırılarına boyun eğmeyeceğini ve barışın dilini, birlikte yaşamanın iradesini ortaya koymaya devam edeceğini söyledi.

KESK Şubeler Platformu dönem sözcüsünün basın açıklamasını okumasının ardından bağımsız milletvekili Levent Tüzel’de bir konuşma yaptı.

Tüzel, AKP’nin halkların birliğini engellemek için operasyonlar düzenlediğini söyledi. “Ne İç İşleri Bakanı, ne Başbakan ne de özel yetkili savcılarınız bizim mücadelemize engel olacaktır” diyen Tüzel, tüm demokratik sivil toplum kesimlerini BDP’ye sahip çıkmaya çağırdı.

AKP operasyonları Ankara, İzmir, Adana başta olmak üzere birçok ilde protesto edildi.

Facebooktwittergoogle_plusredditlinkedinmail

› tags: Eğitim Sen / HDK / KESK /

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.