KESK’in Yürüyüşüne Ankara Valiliğinden Yasak Geldi!

Sol Defter- Haber - 2 Şubat 2012 - İşçi Gündemi / Türkiye

Facebooktwittergoogle_plusredditlinkedinmail

Ankara – KESK’in 2 Şubat Perşembe günü Meclis’te görüşülecek olan 4688 Sayılı Kamu Görevlileri Sendikaları Kanunu’nda yapılacak değişikliklere ilişkin yasa tasarısına karşı yapacağı yürüyüş Valilik tarafından yasaklandı.

Muhalefet.org’un bildirdiğine göre KESK’in Kamu Görevlileri Sendikaları Kanunu’nda yapılacak değişikliklere ilişkin yasa tasarısına karşı yapacağı yürüyüş Valilik tarafından yasaklandı.

Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu tarafından uzun süredir sürdürülen eylem ve etkinlikleri kapsamında 2 Şubat Perşembe günü saat 12.30’da Milli Müdafa Caddesinde toplanarak TBMM Dikmen kapısına yapmayı planladığı yürüyüşün kanuna aykırı olduğu ve yapılması durumunda suç işleneceği konusunda bir yazı Ankara Vali Yardımcısı M.Fahri Aykırı tarafından KESK’e gönderildi.

Anayasal bir hakkın yasa dışı ilan edildiği yazıda eylemin yapılması durumunda sorumluluğun KESK’te olacağı vurgulandı.

Geçtiğimiz günlerde yine KESK, YKM önünden Başbakanlığa yürümek istemiş ve kamu emekçilerine gaz ile müdahale edilmişti. Ancak aynı gün Memur-Sen TBMM önüne yürümüş ve burada basın açıklaması yapmıştı.

Konuyla ilgili olarak KESK tarafından yapılan açıklamada ise, yürüyüş ve basın açıklaması yapmanın demokratik bir hak olduğu vurgulanarak Perşembe günü saat:12.30’da, yasa tasarısına karşı Meclis’e yürüyeceklerini açıkladılar.

Facebooktwittergoogle_plusredditlinkedinmail

› tags: 4688 Sayılı Yasa / KESK /

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.