Cerrahpaşa’da Direniş Çadırı Kurulacak: Başka Yolu Yok!

N. Cemal - 7 Şubat 2012 - İşçi Gündemi / Türkiye

Facebooktwittergoogle_plusredditlinkedinmail

CERRAHPAŞA’DA

DİRENİŞ ÇADIRI KURULACAK

İşten atılan 43 taşeron işçisinin işe geri dönme mücadelesi gelişerek sürüyor. Öğle saatlerinde Cerrahpaşa Hastanesi yemekhanesi önünde bir araya gelen işçilere çalışan arkadaşları destek verdiler.

Dağıtılan el ilanları, “Taşeron İşçilerinin Sesi” bülteni ve megafonlu duyurularla, “yarın sıra size de gelecek” vurgusu öne çıktı. “Cerrahpaşa Hastanesinden 43 işçi işten atıldı, haberiniz var mı?” vurgularıyla, “Mart ayı itibariyle 400 işçi arkadaşınız daha atılan işçiler arasına girecek!” diye açıklama yapan Taşeron İşçileri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (Taş-İş-Der) üyeleri, çalışan işçileri dayanışmaya ve atılan arkadaşlarıyla tek vücut halinde mücadeleye çağırdı.

Sağlık Emekçileri Sendikası, Devrimci Sağlık İşçileri Sendikası, Taşeron İşçileri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneğinin pankartlarının taşındığı eyleme Tez-Koop-İş Sendikasına üye işçilerde katıldılar. Yemekhane önünde toplanan, el ilanları ve megafonlu duyurularla çağrı yapan işçiler Dekanlık binası önüne doğru yürüyüşe geçtiler. “Atılan İşçiler Geri Alınsın!”, “ Sağlıkta Taşeron Ölüm Demektir!”, “Yönetim Uyuma, İşçiye Sahip Çık!”, “Susma Sustukça Sıra Sana Gelecek!” sloganları eşliğinde yürüyen kortej, Dekanlık binası önünde bir basın açıklaması gerçekleştirdi.

“Sayın Dekan, Koltuğunda Rahat Oturabiliyor musun?”, “Sayın Dekan, Sizi Bir Günlüğüne Taşeron İşçisi olmaya Davet Ediyoruz!” diye çağrı yapan Taş-İş-Der’in ardından Sağlık Emekçileri Sendikası adına bir konuşma yapıldı. Ardından ise atılan işçiler adına bir konuşma yapılarak, “Direnişimize devem edeceğiz ve yarın direniş çadırımızı kumuş olacağız” denildi.

Atılan işçiler adına yapılan konuşma metni özetle şöyle;

“Bugünden itibaren direniş çadırımızı kuruyoruz. Mücadelemiz güvenceli iş insanca yaşam mücadelesidir. Çocuklarımızın geleceği mücadelesidir. Tüm halkımızı, hastalarımızı, hocalarımızı ve çalışma arkadaşlarımızı bu mücadeleye destek olmaya, geleceğimize beraber sahip çıkmaya çağırıyoruz…”

Facebooktwittergoogle_plusredditlinkedinmail

› tags: Taşeron İşçileri Derneği /

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.