HEY Tekstil İşçileri Direnişlerinin 13’üncü Gününde!

Sol Defter- Haber - 20 Şubat 2012 - İşçi Gündemi / Türkiye

Facebooktwittergoogle_plusredditlinkedinmail

HEY Tekstil İşçileri

Direnişlerinin 13’üncü Gününde!

420 HEY Tekstil işçisi, alacakları olan 4 aylık ücret ve tazminat haklarını talep eden direnişlerinin 13’üncü günündeler. İşçilerle dayanışma içinde olan birçok kurum var. DİSK Emekli Sen 3 Nolu Şube, Tekstil Sen bugün (20 Şubat) işçileri ziyaret ederek dayanışmada bulundular.

Pankartları ve sloganlarıyla dayanışmaya gelen sendikalarla birlikte Tek Gıda-İş Avrupa Yakası Şubesi, Deri, Kundura ve Tekstil İşçileri Derneği de temsilen katıldı. Hava-İş Sendikası ise, öğle yemeği desteği verdi. Yapılan konuşmaların ardından halaylar çekildi.

Ses aracı sayesinde halaylarını coşkuyla yan yana gelen işçiler, fabrikanın önüne kadar yürüyüş düzenleyerek türkülerini söylediler. 13.30’da işçilerle buluşan dayanışmacılar saat 15.30’a kadar işçilerle birlikteydiler.

HEY Tekstil patronu Aynur Bektaş işyerinin içini boşaltmış durumda. İşyeri son bir yıldır işçi alacaklarını ödememek için her yolu deniyor.

Alacaklılar haciz koydururken işçi alacaklarını “ödeyeceğiz” demelerine rağmen sürekli erteliyorlar. “Haziran ayına kadar bana zaman verin”  diyen işverenin amacıişçileri dyalayıp alacak takibinden vazgeçmelerini ummaktır.

İşçiler hukuk yoluyla haklarını  takip ederken, işyeri önündeki eylemlerini de sürdürmekte kararlılar.

İşçiler adına söz alan işçi temsilcileri her sabah işyerinin önüne geleceklerine dair işçilerden söz aldı. Bugün işçilerden 100’ü direniş yerindeydi.

İşçiler fabrikanın önünde dönüşümlü duruyorlar. Yarın (21 Şubat) AKP İstanbul İl Başkanlığına gidecek olan işçiler taleplerini hükümete iletecekler.

Facebooktwittergoogle_plusredditlinkedinmail

› tags: HEY Tekstil / işten atılmalar /

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.