Çapa Taşeron İşçileri Günlüğü 45: Çadırlarımızı Çoğaltıyoruz

Sol Defter- Haber - 5 Nisan 2012 - İşçi Gündemi / Türkiye

Facebooktwittergoogle_plusredditlinkedinmail


ÇAPA’DAN OKMEYDANI’NA DİRENİŞ ÇADIRLARI YAYILIYOR

OKMEYDANI’NDA SINIF DAYANIŞMASI

Devrimci Sağlık İş Sendikası’nın eylem takvimi uyarınca 8 ilde ve İstanbul’da 4 farklı hastanede kurulacak olan “Taşeron İşçisi Değil Sağlık İşçisiyiz” kampanyası uyarınca Okmeydanı Hastanesinde çadır kuruldu. Çapa direnişinin 45. Gününde direniş çadırından çıkarak Okmeydanı’na sınıf dayanışması için giden Taşeron İşçileri Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği’nden (Taş-İş-Der) direnişçiler, çadırın kuruluşuna da destek verdiler.

Taş-İş-Der adına Çapa direnişçisi Kadir Ağsu’nun basın açıklamasında yaptığı konuşmada özetle şunlar yer aldı:

“Adımız Taşeron Soyadımız Köle, Bir Ömür Geçmez Böyle, diyerek Taş-İş-Der olarak başlattığımız onurlu mücadelemizin ve asıl işverenimiz olan İstanbul Üniversitesinin 4 D işçi kadrosu ile işe başlatması talep ve hedefimizi Dev Sağlık İş’le birlikte yürütme kararlılığımıza devam ediyoruz. Çıktığımız bu yolun aydınlıklarla dolu olması en büyük dileğimizdir.

Taş-İş-Der olarak bu onurlu ve gururlu mücadelemizin tüm Türkiye’de ki taşeron sistemine karşı olduğunu, taşeron denilen kölelik düzenini, Dev Sağlık İş’in başlattığı bu mücadele ile birlikte yıkmamız gerektiğini buradan bir kez daha ilan ediyoruz.

Bizleri yalnız bırakmayan değerli sınıf dostlarına ve basın emekçilerine teşekkür ediyoruz…”

SES’LE DAYANIŞMA

Saat 12.30’da Çapa’da SES tarafından düzenlenen basın açıklamasına katılan Çapa direnişçileri, sağlık emekçilerinin “performanslar maaşa eklensin, emekliliğe yansıtılsın” taleplerine destek verdiler.

Direnişe devam diyen Çapa direnişçileri ve işten atılan işçiler, avukat vekâletleriyle hukuk mücadelesine de başladılar.

Facebooktwittergoogle_plusredditlinkedinmail

› tags: işçi hakları /

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.