Böyle Buyurdu 4+4+4 Bakanı

Ömer Yıldız - 26 Ağustos 2012 - Güncel Politika / Türkiye

Facebooktwittergoogle_plusredditlinkedinmail

Başbakan kaç çocuk yapmamız gerektiğini emrettikten sonra 4+4+4 bakanı da öğretmenlerin kimlerle evlenebileceğini açıkladı. Son yaptığı özür grubu atamalarla ilgili açıklamada eş durumundan atamalarda asker, polis, hakim, kaymakam gibi meslek grupları ile evli olanlara göre düzenleme yapılacağını ve daha da ilginci! Eskiden devlet bankası olan bankalarda eşleri çalışanların da kamu çalışanı ile evli gibi düşünüleceğini lütfetti. Yani öğretmenlerin özel sektörde çalışanlarla evlenmesi tavsiye edilmiyor.

Öyle ise öğretmen olduğunuzda bakanlık “öğretmenlere eş bulma genel müdürlüğü” aracılığı ile size uygun bir eş bulacaktır. Bakanlığın bulduğu bu eş 4+4+4 bakanı tarafından uygun görülürse evleneceksiniz ki atamanız istediğiniz yere yapılsın. Sonra canhıraş mesleğiniz yerine başbakanın üç çocuk vazifesini yerine getirin.

Yılda ellibin öğretmen özür grubundan yer değiştiriyor buyurmuş 4+4+4 bakanı. Derler ya “sen ya hesap bilmiyorsun ya da ..”

İller arasında sınıf öğretmenlerine sadece 7 il ve 160 okul açtınız bakan bey. Özür grubunda müracaat ettiği halde eşinin bulunduğu ilde branşı açılmayan öğretmenler var farkında mısınız? Doğru size sormadan evlendiler, çocuk yaptılar. Size sormadan iş yapan mutlaka cezalandırılmalı.

4+4+4 bakanının eğitime bakışının özelleştirme üzerine olduğunu zaten biliyorduk ama öğrencilere “adet” diyecek kadar insanı “meta” göreceğini tahmin etmemiştim. Zaman gazetesi düzeltmeye çalışmış ama diğer gazeteler tüm çıplaklığıyla bakanın “Yaklaşık 600 bin ADET 60-66 aylık çocuğumuz var.” Cümlesini yazmışlar.

Keşke hepsi zaman gibi durumdan vazife çıkarıp düzeltseydi de bakanımızın öğretmenlerden, velilerden sonra öğrencileri de “meta” olarak gördüğünü anlamasaydık.

Benden size tavsiye; 5 yaşından itibaren istediğiniz nesli yetiştirmek için dolaylı çabalar yerine doğar doğmaz “her üç çocuğun” kafasına birer çip yerleştirin. Sizin istediklerinizi yapsın, istemediklerinizden uzak dursun.

Unutmayın ki tarihte istediği ırkı, şekli, tipi oluşturmak için çaba sarf eden “yöneticiler” olmuştur. Hiçbiri başarılı olamamıştır. Arkalarında büyük felaketler bırakmışlardır. Felaketlerinde yok olmuşlardır.

Emrinizdekileri “korku” ile bir müddet yönetebilirsiniz. Haklarını gasp edebilirsiniz.
Sonuçta hep doğrular kazanmıştır.

Sizin “adet” diye bahsettiğiniz çocuklardaki yürek, sevgi dünyayı değiştirecek. O çocukları eşlerinden ayırdığınız, hakir gördüğünüz öğretmenler yetiştirecek.

Facebooktwittergoogle_plusredditlinkedinmail

› tags: 4+4+4 /

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.