Okmeydanı halkı, barınma hakkına sahip çıkıyor

Sol Defter- Haber - 8 Ekim 2012 - Güncel Politika

Facebooktwittergoogle_plusredditlinkedinmail
Okmeydanı halkı AKP’li Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan’ın açıkladığı kentsel dönüşüm planına karşı 6 Ekim Cumartesi günü saat 18.00’da Dikilitaş Parkı’nda buluşarak Piyale Paşa Semt Konağına kadar yürüdü. Burada Okmeydanı Plan ve Takip Komisyonu adına bir basın açıklaması yapıldı. Okmeydanı Plan ve Takip Komisyonu öncülüğünde yapılan eyleme yaklaşık 2000 kişi katıldı.

Beyoğlu Belediyesi tarafından Keçicipiri, Piyale Paşa, Fetihtepe mahallelerinin tamamında kentsel dönüşüm yapılalarak, evlerin yıkılacağı açıklanmıştı. İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin (İBB) hazırladığı 1/5000’lik planlar askıya çıktımamsının ardından Beyoğlu Belediyesi’nin hazırlayacağı 1/1000’lik planlar ile kentsel dönüşüm için düğmeye basıldı. Bunun üzerine geçen hafta cumartesi günü mahallelinin yoğun olarak katıldığı bir eylem yapılmış, yapılan eylemin ardından eylemlerin süreklileştirilmesi kararı alınmıştı.

Yaptıkları eylemle Okmeydanı halkı Okmeydanı Plan ve Takip Komisyonu öncülüğünde perşembe günü saat 12.30’da Anadolu Kahvesi’nde buluşacaklarını ve 1/5000’lik planlara itiraz etmek için saat 13.30’da İBB önüne gideceklerini duyurdu.

Sendika.Org

Facebooktwittergoogle_plusredditlinkedinmail

› tags: kentsel dönüşüm /

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.