Hey Tekstil İşçilerine Yine Saldırı

Sol Defter- Haber - 22 Ekim 2012 - İşçi Gündemi

Facebooktwittergoogle_plusredditlinkedinmail

Hey Tekstil İşçilerine Yine Saldırı

Direnişlerinde üç mevsimi geride bırakıp dördüncü mevsime giren HEY Tekstil işçileri işverenin korumalarının saldırısına uğradı.

Dokuz aydır fabrika önünde direnen HEY Tekstik işçilerine işverenin korumaları saldırdı; işçiler hafif yaralandı.

Şubat ayında çoğunluğu kadın 420 HEY Tekstil İşçisi işverenleri Aynur Bektaş ve Süreyya Bektaş tarafından işten çıkarıldı. Aynur Bektaş‘a istihdam yarattığı için 2010 Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Üstün Hizmet Ödülü verilmişti.

İşçiler, o günden beri yani tam dokuz aydır gerek fabrika önünde gerekse sokaklarda hatta mecliste seslerini duyurmaya çalışıyor. Mclise konuyla ilgili iki soru önergesi verildi.

Daha önce de polisin saldırısına uğrayan işçiler, cuma günü yine işverenin korumalarının saldırısına uğradı.

Konuyla ilgili açıklama yapan işçiler şöyle dedi:

“Direnişe bir kış günü başladık. Bir kış günü kapının önüne konulduk. Tam 420 işçiydik, üç mevsimi direnişte geçirdik, 4. mevsime direnişte giriyoruz.

“Bizleri bu kadar süre mağdur eden patronlarımız, direnişimizi zorbalıkla kırmaya çalışıyor. Bizlere kendi adamlarıyla fabrikanın özel güvenlikçileriyle saldırıyor. Arkadaşlarımız Zeki Gördeğir, Vural Küçükoğlu başta olmak üzere çadırda bulunan işçilere saldırdılar. Ellerinde sopalarla çadıra giren saldırganlar arkadaşlarımızı yaraladılar.

“Bizler Hey Tekstil işçileri olarak, Süreyya Bektaş’a bir kez daha sesleniyoruz! Sizlerin bu saldırıları bizi yıldıramaz. Saldırılarınızla bir kez daha işçi emekçi düşmanlığınızı gösterdiniz. Biz Hey Tekstil işçileri direneceğiz. Haklarımızı alıncaya kadar direnmeye devam edeceğiz.” (NV)

bianet.org

Facebooktwittergoogle_plusredditlinkedinmail

› tags: HEY Tekstil /

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.