6 Kasım, YÖK protestosuna çağrı

Sol Defter- Haber - 5 Kasım 2012 - Güncel Politika

Facebooktwittergoogle_plusredditlinkedinmail

ÜNİVERSİTE A.Ş.’YE GEÇİT VERMEYECEĞİZ!

YÖK GİTSİN, BİZ KALACAĞIZ!

Yeni yükseköğretim yasasının çıkarılmak üzere olduğu bu günlerde  yeni yasa taslağında da görüldüğü gibi YÖK kaldırılmak bir yana daha güçlü bir baskı ve denetleme aracı olarak korunmaktadır. Belli ki YÖK’ü kaldırmak, 1980 darbesinin ürünü olan zihniyetlerin işi değil. Onların işi, kendilerinden önceki hükümetlerin yaptıkları gibi, baskıcı YÖK rejimini kendi iktidarları için kullanmak. Onların işi YÖK ile değil, YÖK’ü istedikleri gibi yönetebilmekle ilgili.

Üniversitelerin, reform kisvesi altında, sermaye ve siyasi iktidarın çıkarlarının güdümüne sokulmasına, akademi alanında her türlü gericileştirmeye, eğitimin metalaşmasına, üniversitelerin şirketleşmesine ve üniversite emekçilerinin iş güvencesinden mahrum bırakılmasına, her türlü kadrolaşmaya karşı çıktık, çıkıyoruz ve çıkacağız.

Kamusal-özgür-bilimsel-demokratik üniversite talebini savunmak ve üniversiteyi üniversite olmaktan çıkaracak saldırılara karşı koymak üzere başta tüm üniversite bileşenleri olmak üzere tüm emek ve demokrasi güçlerini acilen ortak mücadeleye davet ediyor, yapacağımız basın açıklamasına katılımınızı bekliyoruz.

Eğitim Sen İstanbul 6 Nolu Üniversiteler Şubesi
Üniversite Öğretim Üyeleri Derneği
Üniversite Konseyleri Derneği
Akademi Susmayacak
GIT-Türkiye
Tutuklu Öğrencilerle Dayanışma İnisiyatifi

BASIN AÇIKLAMASI

TARİH: 06 Kasım 2012
SAAT: 12:30
YER: Beyazıt Meydanı

Facebooktwittergoogle_plusredditlinkedinmail

› tags: YÖK /

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.