Şişe Cam işçisi, işine sahip çıkacak

Sol Defter- Haber - 3 Aralık 2012 - Güncel Politika / İşçi Gündemi

Facebooktwittergoogle_plusredditlinkedinmail

Şişecam’a bağlı Topkapı Fabrikası’nın, 31 Aralık’ta kapatılacağına dair, fabrika panolarına asılsn yazılar, işçilerin protestosuyla karşılandı.

Bu sabah saat 08:00’da Davutpaşa Metro istasyonunda toplanan işçiler ve aileleri sloganlar atarak yürüyüş gerçekleştirdi. ‘Şişecam şaşırma, sabrımızı taşırma’ sloganlar atan 400’den fazla işçiye seslenen Kristal-İş Sendikası İstanbul Şube Başkanı Mürsel Kılınç ‘Şişecam yönetimi televizyonlara çıkarak Eskişehir’e taşınıp hedef büyüteceğini söylüyordu. Şimdi ise Topkapı’da bulunan fabrikayı kapatarak 572 arkadaşımızı işsiz bırakacağını söylüyor. Biz Kristal-İş Sendikası olarak bu uygulamaya müsaade etmeyeceğiz. Önce hedef büyütüp sonra panolara kapatıyoruz yazamazlar. Bu güne kadar bu şekildeki uygulamalara hep karşı çıktık. Bundan sonra da işçi arkadaşlarımızın yanında olmaya devam edeceğiz’ dedi.

İşçiler ve aileleri ellerinde ‘Babamın ekmeğine dokunma, ‘Babama iş, bana gelecek’ yazılı dövizlerle gerçekleştirdikleri yürüyüşle fabrikaya kadar geldiler.  Eski Londra Asfaltı boyunca slogan atarak aileleriyle birlikte yürüyen işçiler, protestonun ardından iş başı yaptılar.

Facebooktwittergoogle_plusredditlinkedinmail

› tags: Şişe Cam Topkapı /