Miting Yasağına karşı 20 Ocak’ta sokağa!

Sol Defter- Haber - 17 Ocak 2013 - Güncel Politika / Türkiye

Facebooktwittergoogle_plusredditlinkedinmail

Savaşa ve emperyalist işgal girişimlerine, ülke topraklarına “patriot” füzelerinin yerleştirilmesine karşı çıkmanın bile yasaklanabildiği bir ülkede yaşıyoruz..  DİSK, KESK, TMMOB ve TTB`nin 20 Ocak günü Gaziantep`te Yapmayı Planladığı Mitingin Yasaklanmasını Kınıyoruz!

İşgalcilere ve yasakçılara tepkimizi 20 Ocak Pazar günü saat 13.00‘te Kadıköy‘de gösteriyoruz…

“Suriye`ye Emperyalist Müdahaleye Hayır!” “ABD Emperyalizminin Taşeronu Olmayacağız!” “Ortadoğu`nun Geleceğini Ortadoğu Halkları Belirleyecek!” diyen emek ve demokrasi güçlerine karşı AKP hükümetinin engellemeleri sürüyor.

18 Ocak Cuma günü saat 11.00`de Makina Mühendisleri Odasında bu engelleme girişimi ve 20 Ocak 2013 Pazar günü saat 13.00`te tüm illerde yapılacak olan basın açıklaması ile ilgili basını ve kamuoyunu bilgilendiren bir basın toplantısı yapılacaktır.

AKP politikaları Ortadoğu halklarını kuşatan kanlı savaşta bölgesel bir güç olma hevesiyle ülkemizi her geçen gün yaşanan kanlı tarihin karanlık bir tarafı haline getirmektedir. Ortadoğu`daki emperyalist kuşatma, Irak, Afganistan ve Libya`nın ardından bu kez Suriye üzerinden sürdürülmekte, emperyalizmin yeni müdahale yöntemleri ile ABD`nin Ortadoğu`yu yeniden dizayn etme projesi devam etmektedir.

Patriot füzelerinin ülkemize konuşlandırılması gündemde ve an meselesi iken, Suriye`ye tıpkı diğer Arap ülkelerine olduğu gibi emperyalist müdahale yapılır ve Türkiye`de bu müdahalede taşeron olarak başrol üstlenirken, ülkemizin “komşularla sıfır sorun” politikasından savaşın eşiğine getirilmesine karşı kamuoyunun bilgilendirilmesi son derece önem taşımaktadır.

Siz değerli basın mensuplarını davet eder, çalışmalarınızda başarılar dileriz.

Basın Toplantısı
Tarihi: 18 Ocak 2013
Saat:  11.00
Yer: Makina Mühendisleri Odası – Katip Mustafa Çelebi Mah. İpek Sok. No:9 Beyoğlu
İletişim: Nihat Uçukoğlu – 0532 686 95 17

DİSK İstanbul Bölge Temsilciliği
KESK İstanbul Şubeler Platformu
TMMOB İstanbul İl Koordinasyon Kurulu
TTB İstanbul Tabip Odası
İstanbul Barosu
İstanbul Serbest Muhasebeciler ve Mali Müşavirler Odası
İstanbul Eczacı Odası
İstanbul Diş Hekimleri Odası
İstanbul Veteriner Hekimler Odası

Facebooktwittergoogle_plusredditlinkedinmail

› tags: DİSK / KESK / TMMOB / TTB /