HEY Tekstil işçisi hakkını söke söke arıyor!

Sol Defter- Haber - 8 Mart 2013 - İşçi Gündemi

Facebooktwittergoogle_plusredditlinkedinmail

HEY Tekstil işçisi hakkını söke söke arıyor!

7 Mart perşembe akşamı direnişçi işçiler patron Süreyya Bektaş’ın fabrikadan çıkmasına izin vermedi.

6 Mart çarşamba günü işçiler ile patron arasında fabrikada yapılacak olan görüşme, patronun polis koruması eşliğinde fabrikadan kaçması nedeni ile yapılamamıştı.

İşçiler ertesi gün perşembe sabahından itibaren fabrikayı kuşattılar, akşam 17:30’da fabrikadan çıkmak isteyen patronu dışarı bırakmadılar ve kendileri ile görüşene kadar bırakmayacaklarını bildirdiler. Patron yine polis çağırdı. Polis ekipleri ile birlikte TOMA ve Akrep araçlarının gelmesine rağmen kuşatma sürdü. Patron polis arabası içinde dışarı çıkarılmak istendi, ancak bu oto da işçiler tarafından dışarı bırakılmadı.

Kuşatma süresi içinde civarda çalışan işçiler, iş çıkışlarında fabrikaya gelerek direnişe destek verdi. Gece  saat 21:00’de patron işçiler ile görüşmek zorunda kaldı. Görüşme sonunda bugün 8 mart cuma 15:00’de işçiler ile görüşme sözü alındı.

İşçilere ödeme protokolünün hazırlanacağı görüşme patronun avukatının ofisinde yapılacak. Bu antlaşma üzerine saat 22:30’da işçiler kuşatmayı kaldırıldı. İşçiler bugün cuma saat 14:30’dan itibaren görüşme yerinde olacaklar.

Emek dostlarının desteğini bekliyorlar.

NOT: Görüşme yeri, Şişli Darülaceze Caddesi, SSK Okmeydanı Hastanesine varmadan, Türkiye Hastanesinin karşısında bulunan Elmas İş Merkezi binasıdır.

Facebooktwittergoogle_plusredditlinkedinmail

› tags: HEY Tekstil /