MNG yöneticilerine işçilerden “yumurta”

Sol Defter- Haber - 1 Nisan 2013 - Güncel Politika / İşçi Gündemi

Facebooktwittergoogle_plusredditlinkedinmail

Nakliyat-İş üyesi işçiler, MNG Kargo’nun 10. yılı etkinliklerinde MNG yöneticilerini yumurta atarak protesto etti. Protesto sonucu çıkan arbedede 40 işçi polis tarafından gözaltına alındı

Nakliyat-İş üyesi olduğu için işten çıkarılan ve direnişe geçen MNG işçileri, MNG’nin bugün (1 Nisan) Gebze Organize Sanayi Bölgesi’ndeki etkinliğini protesto etti. MNG’nin işçi ve sendika düşmanı tutumunu protesto eden işçiler MNG Genel Müdürü Aslan Kut ve MNG yöneticilerine yumurta attı.

Yumurtalı protesto sonucunda MNG, 10. yıl etkinliğini iptal etmek zorunda kalırken, binanın güvenlikçileri işçilere saldırdı. İşçilerin, saldırıya karşılık vermesi üzerine arbede yaşandı. Arbede sırasında gelen polis Nakliyat-İş Örgütlenme Daire Başkanı Erdal Kopal’ın da aralarında olduğu 40 işçiyi ifadelerini almak üzere gözaltına aldı. Gözaltına alınan işçiler Gebze’deki Mutlukent Karakolu’na götürüldü.

Nakliyat-İş Genel Merkezi bir açıklama yaparak üyelerinin ve Erdal Kopal’ın derhal serbest bırakılması gerektiğini belirtti. Açıklamada “Baskılar, gözaltılar ve sorgular bizi yıldıramaz” ifadesine yer verildi.

Sendika.Org

Facebooktwittergoogle_plusredditlinkedinmail

› tags: MNG / Nakliyat-İş /