taksim dayanışması, hakan, ender_beyza

Taksim Dayanışması bileşenleri serbest bırakıldı

Sol Defter- Haber - 12 Temmuz 2013 - Güncel Politika

Facebooktwittergoogle_plusredditlinkedinmail

8 Temmuz Pazartesi Taksim’de yaşanan polis saldırısında gözaltına alınan Taksim Dayanışması üyeleri dün çıkarıldıkları mahkemede serbest bırakıldı.

Savcılık soruşturmasında 38 kişi serbest bırakılarırken 12 kişi savcı tarafından tutuklanma istemiyle mahkemeye sevk edildi.

Gece geç saatlere kadar süren ifade verme işleminden sonra çoğunluku meslek örgütü yöneticisi olan 12 Taksim Dayanışma üyesini mahkeme kararıyla serbest kaldı.

Dün Çağlayan adliyesine sevk edilen Taksim dayanışması üyeleri savcılıkta ifade verirken duygusal anlar yaşandı. Eylemlerini ve hedeflerini savunan Taksim Dayanışması bileşenleri, yargılanıyor olmaktan ‘gurur’ duyduklarını söylediler.

Polise mukavemet etmek ve 2911 sayılı Toplant ve Gösteri Yürüyüşleri Kanunu’na muhalefet etmek suçlamasıyla savcılığa sevk edilen dayanışma üyelerine, sadece “Bu eylemlere katıldınız mı?”, “Organize ettiniz mi?” “Taksim Dayanışması nedir” gibi sorular soruldu.

Üç gün boyunca üst aramasından beş kişinin ev aramasına kadar bir dizi baskı ve tehdit içeren muameleye hedef olan Taksim Dayanışması bileşenleri, saat 23.00’te sonra binlerce Dayanışma aktivistinin sloganlarıyla karşılandılar.

Fazla söze gerek yok: Bu daha başlangıç, mücadeleye devam!

Facebooktwittergoogle_plusredditlinkedinmail

› tags: Taksim Dayanışması /

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.