Halkın Kurtuluşu 1

Halkın Kurtuluşu gazetesine saldırı

Sol Defter - 21 Temmuz 2013 - Türkiye Solu

Facebooktwittergoogle_plusredditlinkedinmail

 

Ankara’da bulunan Halkın Kurtuluş gazetesinin bürosu, bir grup tarafından saldırıya uğradı. Gazetenin İmtiyaz Sahibi Zeki Irmak’ın sopalarla darp edildiği saldırıda, büroda bulunan tüm eşyalar da tahrip edildi.

Halkın Kurtuluşu gazetesi

Aylık olarak yayın yapan Halkın Kurtuluşu gazetesinin Kızılay’da Sümer 2 Sokak’ta bulunan bürosuna dönük saldırı yapıldı. Gazetenin bürosunu basan elleri sopalı grup, büroda bulunan gazetenin İmtiyaz Sahibi Zeki Irmak’ı darp etti. Irmak’ı darp eden kişiler, büroda bulunan bütün eşyaları da tahrip etti. Saldırı sırasında büroda yalnız başına bulunduğunu belirten Irmak, saldırganlar hakkında şunları söyledi: “Yaşları 20 ile 30 olan tahminen 15 kişiydiler. Kapıyı açtığımda direkt bana saldırdılar. İçeriye girer girmez bana saldırdılar. Birileri bana saldırırken diğerleri ise içeriye girerek eşyaları kırmaya başladı. Ben yere düştüğümde birileri ayaklarıyla parmaklarımı ezmeye başladı. Olay çok çabuk oldu.”

Bu yıl İzmir’de yapılan 1 Mayıs mitingi öncesinde Halkın Kurtuluşu gazetesi okurlarına yapılan saldırı sonucu İbrahim Kutluay hayatını kaybetmişti.

Konuyla ilgili açıklama yapan Halkın Kurtuluşu gazetesi Kutluay’ın ölümünden Emek Partisi’ni sorumlu tutmuş ve kendilerine saldırdıklarını iddia etmişlerdi.

1 Mayıs mitingine yürüyüş sırasında çıkan o kavganın görüntüleri ise video paylaşım sitelerinde paylaşıldı.

http://www.odatv.com/vid_video.php?id=8BCF6

DİHA

Facebooktwittergoogle_plusredditlinkedinmail

› tags: EMEP / Halkın Kurtuluşu /

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.