AKP Cemaate terör örgütü muamelesi mi yapacak?

Sol Defter - 17 Aralık 2013 - Türkiye

Facebooktwittergoogle_plusredditlinkedinmail

Türkiye’nin gündemine oturan yolsuzluk operasyonunun arka planına ilişkin bilgiler ortaya çıkmaya başladı. Hür Haber’den Fatih Gediman’ın haberine göre, bugün Cemaate yakın olarak yorumlanan isimlerce başlatılan yolsuzluk soruşturması bir başka soruşturmaya karşı savuşturma salvosu…

 

fetullah-gulen-erdogan

BİR ANDA ALEVLENDİRİLDİ

Dershane tartışmasının üzerine ılıman bir havaya kavuştuğu zannedilen AK Parti – Cemaat gerginliği Hakan Şükür’ün istifası ile alevlendirildi. Üzerinden 24 saat geçmeden Bakanların çocuklarının da içerisinde olduğu büyük bir yolsuzluk operasyonu başlatıldı. Operasyonu başlatan isim de medya çevrelerinde ‘cemaate yakın’ olarak yorumlanan ve Ergenekon davasından el çektirilen Zekeriya Öz .

BAŞKA BİR SORUŞTURMAYA KARŞI ÖNLEM

Bu soruşturmanın arka planında ise önümüzdeki günlerde Türkiye’nin gündemine oturacak bir başka davanın hazırlık çalışmaları yatıyor.

7 ŞUBAT’IN HESABI SORULACAK

Hükümet 7 Şubat krizi olarak bilinen MİT Müsteşarı Hakan Fidan’ın ifadeye çağırılması konusunda bir soruşturma yürütülüyor. Kamuoyunda yine Cemaat operasyonu olarak değerlendirilen ve Başbakan’ın sert şekilde karşı çıktığı bu olaya dahil olanlar, söz konusu soruşturmanın sonunda silahsız örgüt kurmak suretiyle anayasal düzeni yıkmaktan sorgulanacak.

ÖRGÜT SÖYLEMİNİN ARKA PLANINDA DA BU VAR!

Bilindiği gibi dershane tartışmaları ile başlayan muhalif yayınlarında ‘Bir örgüt gibi muamele görüyoruz, Örgüte benzetiliyoruz’ söylemi dikkat çekmiş, dün AK Parti’den istifa eden Hakan Şükür de cemaatin parti içerisinde ‘örgüt’ e benzetilerek konuşulduğunu söylemişti.

BUNA KARŞI HAMLE YOLSUZLUK OPERASYONU

İşte bu noktada Ankara Kulislerinde 7 Şubata ilişkin soruşturmadan haberdar olan Gülen hareketine yakın isimlerin ‘Yolsuzluklarını ortaya çıkardık. Onun için bu soruşturmayı yaptılar’ diyebilmek adına ön aldığı konuşuluyor.

Kaynak: Hürhaber

Facebooktwittergoogle_plusredditlinkedinmail

› tags: AKP / Cemaat / yolsuzluk /

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.