“Böyle yangın sünniler arasında hiç yaşanmadı”

Sol Defter - 5 Ocak 2014 - Güncel Politika

Facebooktwittergoogle_plusredditlinkedinmail

Zaman gazetesi yazarı Hüseyin Gülerce, bir televizyon kanalında Cemaat ile hükümet arasındaki ilişkiyi değerlendirerek “Daha önce yaşanmamış bir operasyonu yaşayacağız. Pazartesi de başlayabilir Uzakdoğu ziyareti sonrası da.  Ama böyle bir operasyonu daha önce Türkiye görmedi. Bu toplantıdan çıkan ana fikir Başbakan’ın operasyon konusunda kararlı olması” dedi.

gülerce

Gülerce, “Çok büyük bir fırtına geliyor diyorum, bunu bazı siteler tehdit ediyor diye veriyor. Fırtına geliyor dediğiniz zaman tehdit değil tedbirinizi alın demektir. Benim alacağım tedbir duruşumu bozmamaktır”diyerek şöyle konuştu:

“Ben sıkı duralım diyorum. Bu olay ne Selçuklu da yaşandı ne Osmanlı da.Böyle yangın sünniler arasında hiç yaşanmadı. Tedbir hükümete yönelik tabi. 700-1000 polisin yeri değişti. Herkesin burada dikkat çekeceği şey hukuk. Yanlış yapanlar hukuk çevresinde değerlendirilsin. Gelsin ‘sizi efendileriniz kurtarsın’ demediyse o savcı çıksın açıklasın. Sayın Başbakan’ı bu şekilde tahrik eden varsa ortaya çıksın.

“Paralel yapıya bir operasyon geliyor”

‘Paralel yapı’ya bir operasyon geliyor. Başbakan’ın dünkü toplantısı da bunun bir göstergesidir. Başbakan, toplantıya kendisini eleştirmeyen isimleri çağırdı. Bu şunu gösteriyor, Başbakan bir karar vermiş kendisine destek veren gazetecilere bu fikrini açıkladı.

Daha önce yaşanmamış bir operasyonu yaşayacağız. Pazartesi de başlayabilir Uzakdoğu ziyareti sonrası da. Ama böyle bir operasyonu daha önce Türkiye görmedi. Bu toplantıdan çıkan ana fikir Başbakan’ın operasyon konusunda kararlı olması. Netice ne olursa olsun büyük sıkıntılar yaşıyacağız. Daha önce Hizmet hareketine böyle bir bakış açısı olmamıştır. Bu olaydan yara almadan kimse çıkamaz.Bu kasırganın şu anda sadece ben değil Sayın Baykal da farkında.

Sayın Cumhurbaşkanı televizyona çıkmıyordu. Neden çıktı? Neden Gül, Fehmi Koru’yu ABD’ye Gülen’in yanına gönderdi. Hizmet Hareketi de yanlışlar yaptı. Öz eleştiri yapılmalı.

Facebooktwittergoogle_plusredditlinkedinmail

› tags: AKP / Cemaat /

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.