Adliye bürokrasisi parçalanıyor…

Sol Defter - 16 Ocak 2014 - Türkiye

Facebooktwittergoogle_plusredditlinkedinmail

İstanbul Cumhuriyet Başsavcısı Turan Çolakkadı Bölge Adliye Başsavcılığı’na, İstanbul Başsavcıvekillerinden Fikret Seçen Gebze’ye, Cihan Kansız Sakarya’ya, Ercan Şafak Kocaeli’ne, Savcı Muammer Akkaş da Tekirdağ atandı.

 caglayan-adliyesi (3)

Turan Çolakkadı’nın yerine Bakırköy Başsavcısı Hadi Salihoğlu getirilirken 20 kadar savcının görev yerinin değiştiği belirtildi.

Seçen, Kansız ve Şafak’ın düz savcı olarak atandığı öğrenildi. Söz konusu üç isim daha önce Ergenekon, Balyoz ve Odatv gibi tarihi davalarda kilit görevler almıştı.

Tayin edilen isimler

Screen Shot 2014-01-16 at 4.37.06 PM

İSTANBUL’A YENİ BAŞSAVCI

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’na ise Bakırköy Başsavcısı Hadi Salihoğlu atandı.

3 SAVCI İÇİN İNCELEME İZNİ

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Bakırköy Cumhuriyet Başsavcıvekili Zekeriya Öz ve Savcılar Muammer Akkaş ile Celal Kara için inceleme izni verdi.

Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK) Üçüncü Dairesi, aralarında İstanbul Cumhuriyet Başsavcısı Turan Çolakkadı, Başsavcıvekili Zekeriya Öz, Savcılar Muammer Akkaş ve Celal Kara’nın bulunduğu savcılar ile İstanbul Emniyet Müdürü Selami Altınok hakkındaki ihbar ve şikayetler nedeniyle inceleme yapılmasına karar vermişti. HSYK’dan inceleme kararı, Kurulun Başkanı olan Adalet Bakanı Bozdağ’ın onayına sunulmuştu. Edinilen bilgiye göre Adalet Bakanı Bozdağ, aralarında eski bakanların çocuklarının da adının karıştığı yolsuzluk ve rüşvet soruşturmasını yürüten Bakırköy Cumhuriyet Başsavcıvekili Zekeriya Öz ve Savcılar Muammer Akkaş ile Celal Kara için inceleme izni verdi. Bozdağ’ın, İstanbul Cumhuriyet Başsavcısı Turan Çolakkadı ile İstanbul Emniyet Müdürü Selami Altınok hakkında ise inceleme izni vermediği öğrenildi. (vagus.tv)

 

Facebooktwittergoogle_plusredditlinkedinmail

› tags: AKP / Cemaat /

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.