TIR’ların üç, beşini gördük… 3 yılda yüzlerce TIR gitmiş!

Sol Defter - 23 Ocak 2014 - Türkiye

Facebooktwittergoogle_plusredditlinkedinmail

Türk devletinin Suriye’de El Kaide’nin yürüttüğü savaşa açık desteğinin son örneği, Adana-Hatay’daki MİT’e ait silah dolu TIR’ların ‘yakalanması’ oldu.

Hükümet’e yakın Yeni Şafak gazetesinin Ankara Temsilcisi Abdülkadir Selvi ise, 3 yıldır Suriye’ye yüzlerce tır gittiğini, 200 milyon dolar harcandığını yazdı. Selvi, Türk devletinin Suriye’de ‘kendine yakın gruplarla önlem” aldığını söyledi.

MİT, GENELKURMAY, DIŞİŞLERİ ORTAK KARARI

Selvi, dün yayınlanan “Tırlar hangi tarihten bu yana gidiyordu?” başlıklı yazısında 2011 yılı Nisan ayında MİT, Genelkurmay ve Dışişlerinin ortak bir çalışma yaparak Suriye’nin içinde ‘bölgeler oluşturulması’ ve buralara ‘yardım edilmesi’ kararı aldığını yazdı.

ÇETELERE 200 MİLYON DOLAR HARCANMIŞ

Yazıya göre, bu karar kapsamında 2011 Nisan ayından bu yana Suriye’ye yüzlerce tır gitti ve 200 milyon dolar harcandı.

Abdülkadir Selvi yazısının devamında 3 yıldır yüzlerce tır giderken sorun olmadığını, ancak 17 Aralık’tan sonra sorun olduğunu belirterek Cemaat’e serzenişte bulundu.

KÜRTLERE KARŞI EL KAİDE’Lİ ÖNLEM!

Selvi yazısının sonunda ise Kürtleri ima ederek, Türkiye’nin ‘kendine yakın gruplarla önlem aldığını’ savundu; “eğer Türkiye, Suriye içinde kendine yakın gruplarla bu önlemleri almazsa. 2 yıl sonra Türk Silahlı Kuvvetleri Suriye’ye girmek zorunda kalabilir” dedi.

Facebooktwittergoogle_plusredditlinkedinmail

› tags: MİT / Suriye /

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.