Lice protestoları sırasında polisin eki olarak Bağcılar'da görülen IŞİD tişörtlüler...

Bağcılar’da cihadcılar polisle kol kola

Sol Defter- Haber - 8 Haziran 2014 - Güncel Politika

Facebooktwittergoogle_plusredditlinkedinmail

Bağcılar’da düzenlenen Lice’ye destek eylemine polisle birlikte saldırıda bulunanlar arasında, cihadcı gruplara ait sembolleri taşıyan bıçaklı bir kişi dikkat çekti.

Suriye’deki cihadcı gruplar arasında yer alan Irak Şam İslam Devleti’nin (IŞİD) militanı olduğu öne sürülen bir kişi, Bağcılar’da BDP ve HDP tarafından düzenlenen Lice protestosunda, elinde bulunan maket bıçağı ile eylemcilerin üzerine yürüdü.

Meydanda toplanmalara izin vermeyen polis ile eylemciler arasında önce arbede yaşandı. Bir grup eylemci, polis tarafından kalkanlar aracılığıyla meydandan çıkartılmak istendi. Yaşanan arbedenin ardından polis, eylemcilere biber gazıyla saldırdı. Meydanda yaşanan olaydan kısa süre sonra BDP Bağcılar İlçe Binası önünde toplanan yaklaşık 300 kişilik grup meydana yürümek istedi.

Grubun önü TOMA ve çevik kuvvet polisleri tarafından kesildi. Bir süre süren müzakereler sırasında toplanan kalabalık ‘Lice halkı yalnız değildir’ şeklinde sloganlar attı.

Öte yandan, IŞİD bayrağının bulunduğu bir tişört giyen bir kişinin elinde bulunan maket bıçağı ile eylemcilerin üzerine yürüdü. (Sol.org.tr)

bpn3qkmiaaa2id3.jpg_large.jpg

bnpqu.jpg

Facebooktwittergoogle_plusredditlinkedinmail

› tags: Bağcılar / Kürt sorunu / Lice /

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.