Mersin_Şişecamİşçisi_yürüyüş

Mersin’de Şişecam işçilerine polis saldırdı

Sol Defter- Haber - 27 Haziran 2014 - İşçi Gündemi / Türkiye

Facebooktwittergoogle_plusredditlinkedinmail
Mersin

Mersin’de grevde olan Şişecam işçileri, AKP’nin aldığı kararla grevin ertelenmesini protesto etmek için sendikalarını önünde toplandılar. Sendika önünde toplanan işçiler, AKP ilçe binasına yürüyüş gerçekleştirip açıklama yapmak istediler.

AKP ilçe binasına doğru yürüyüşe geçen işçileri çevik kuvvet barikatı karşıladı. Polis barikatını aşan işçilere polis biber gazı ile saldırdı. Saldırıdan sonra barikatı aşan işçiler AKP ilçe binası önünde açıklama gerçekleştirdiler.

Kristal-İş Sendikası Mersin Şubesi Başkanı Ahmet Ergev, Bakanlar Kurulu’nun erteleme kararına tepki göstererek, “5 bin 800 cam işçisi çoluğunun çocuğunun vebali bu kararın altına imza atanlardadır” dedi. Ergev, kararın altında imzası olan herkesi kınadığını söyledi. Hükümeti eleştiren Ergev, ‘Bir daha televizyonlara, meydanlara çıkıp garip gureba, fakir fukara, tüyü bitmemiş yetim edebiyatı yapmasınlar. Bu kararın mantıklı ve makul açıklanacak hiçbir şeyi yok. Pencere camının, sürahinin, bardağın, kavanozun, şişenin milli güvenlikle ve genel sağlıkla alakalı neyi var bilmiyoruz, anlamış değiliz’ diye konuştu. AKP binası önünde yapılan açıklamadan sonra işçiler sendikalarına doğru yürüyüşe geçti, “Hırsız AKP” sloganları atıyor. (Yarın)

Facebooktwittergoogle_plusredditlinkedinmail

› tags: AKP / grev ertelemesi / Mersin / şişecam işçisi /

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.