Lice protestoları sırasında polisin eki olarak Bağcılar'da görülen IŞİD tişörtlüler...

28 ilde yapılan araştırma: IŞİD Türkiye’de örgütleniyor

Sol Defter- Haber - 14 Temmuz 2014 - Dünya / Güncel Politika / Türkiye

Facebooktwittergoogle_plusredditlinkedinmail

28 ilde yapılan araştırma sonuçlarına göre, Hükümetin dış polisitasını başarılı bulanların oranı yüzde 41’de kalırken başarısız bulanların oranı ise yüzde 51. 

Türkiye’nin Irak’a yönelik politikasını başarılı bulanlar sadece % 28. % 58 ise Türkiye’nin Irak politikasını başarısız buluyor. Araştırmaya göre AKP’lilerin bile yüzde 30’u hükümetin Irak politikasını başarısız görüyor.

Benzer şekilde hükümetin Suriye politikasını başarılı bulanların oranı % 27, başarısız bulanlar ise % 61. AKP’lilerin % 33’ü Suriye politikasını başarısız olarak değerlendiriyor.

Araştırmaya katılanların yüzde 71’i IŞİD’i ‘terör örgütü’ olarak nitelendirirken yüzde 51’i IŞİD’in “Türkiye’de örgütlendiğini düşünüyormusunuz” sorusuna “Evet” yanıtını verdi.

Araştırmanın sonucuna göre, % 71, IŞİD’i ‘terör örgütü’ olarak niteliyor. Dahası, % 51’i IŞİD’in Türkiye’de de örgütlendiğini düşünüyor. Katılımcılar, “El Nusra, El Kaide ve IŞİD’in Türkiye içinde bir terör eylemi yapabileceğini düşünüyor musunuz” sorusuna da yüzde 48,8 oranında “evet” yanıtını verirken, yüzde 29’u “hayır”, yüzde 22’si ise “fikrim yok” şeklinde yanıt verdi.

Facebooktwittergoogle_plusredditlinkedinmail

› tags: El Kaide / El Nusra / IŞİD / Türkiye /

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.