fuat avni tweet

Fua Avni’den tweet, emniyetten operasyon…

Sol Defter- Haber - 5 Ağustos 2014 - Güncel Politika / Türkiye

Facebooktwittergoogle_plusredditlinkedinmail

Operasyonu dün akşam hesabından duyuran Twitter fenomenlerinden Fuat Avni’nin (@fuatavni) hesabının kapatılması dikkat çekti.

İstanbul’da bu sabah 22 Temmuz’dan sonra polise yönelik ikinci büyük dalga operasyon başlatıldı.

Operasyonu dün akşam Twitter fenomenlerinden Fuat Avni hesabında yazdı.

Fuat Avni Twitter hesabından ‘Yarın sabah erken saatlerde İstanbul İstihbarat Şube polislerine operasyon yapılacak.Operasyonda 32 kişiyi gözaltına almayı planlıyorlar. Düzmece ve zorlama dosyalar hazır. KÇG, bugünkü toplantıda ‘Olabildiğince çok kişi gözaltına alıp korku ve sindirme pisikolojisini devam ettirelim’ kararı aldı.Rol dağılımı yapıldı. Operasyon savcısı Okan Özsoy, müfettiş Selim Kutkan, sorgu hakimi Cevdet Özcan ve Fevzi Keleş.’Operasyon deşifre olunca siyasi olduğu anlaşılıyor’ diye yandaş ve tetikçilerden sakladıkları kumpası deşifre ettim. Sabah ola hayrola’ diye yazdı.

Avni’den tweet, emniyetten operasyon…

“Yasa dışı dinleme” iddialarıyla ilgili olarak toplam 33 kişinin gözaltına alındığı belirtiliyor. İstanbul’da Seyrantepe polis lojmanlarına baskın düzenlenirken gözaltına alınanlar sağlık kontrolünden geçirildi.

Soruşturma kapsamında İstanbul, Van, Hakkari, Mardin, Ankara, Batman, Diyarbakır, Şırnak, Bingöl, Ağrı, Bitlis, Iğdır, Kahramanmaraş ve Şanlıurfa’da operasyon düzenlendi.

İki haftaki önceki operasyonda gözaltına alınan ve aralarında eski üst düzey emniyet görevlilerinin de bulunduğu 49 şüpheli polisten 38’i hakkında tahliye, 11’i hakkında da tutuklama kararı verilmişti.

Operasyon talimatını veren İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, Başbakan ve bakanlar ile Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) Müsteşarı’nın dinlendiğinin tespit edildiğini, “Selam-Tevhid adlı örgüt adıyla soruşturma yapan ancak amaçlarının casusluk olduğu tespit edilen” emniyet görevlilerin gözaltına alındığını belirtmişti.

Operasyonların 17 ve 25 Aralık’taki yolsuzluk ve rüşvet operasyonlarını yürüten polislere yönelik olduğu söyleniyor.

 

Facebooktwittergoogle_plusredditlinkedinmail

› tags: AKP / Cemaat / Emniyet / Fuat Avni / operasyon 2 /

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.