vadi_28kasim_manset

Vadi halkının tepkisi ilk sonucunu verdi: Talip çıkmadı, ihale iptal edildi

Sol Defter- Haber - 28 Kasım 2014 - Güncel Politika / Teorik Tartışmalar / Türkiye

Facebooktwittergoogle_plusredditlinkedinmail

Melih Gökçek’in Dikmen Vadisi’ndeki rant sevdası doğrultusunda kentsel dönüşüm bölgesindeki 234 bin 268 metrekare alanı parçalar halinde satışını içeren ve Dikmen Vadisi halkı tarafından “Yaptırmayacağız” iradesiyle protesto edilen ihale iptal edildi. İptalin gerekçesi, söz konusu alanın bütün olarak satılmak istendiği olarak açıklandı.

Dikmen Vadisi halkının Büyükşehir Belediyesi binasının önünde polis saldırısına direndiği dakikalarda belediye binasının 18. katındaki Belediye Encümeni Toplantı Salonu’nda ihale için hazırlıklar yapıldı. Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Asım Balcı’nın uyarısıyla toplantı basına kapalı gerçekleştirilirken, CHP’li bir belediye meclis üyesinin salona girişi de engellendi.

İki şirket de tek parsel istedi

Protestolar nedeniyle 40 dakika geç başlayabilen toplantıda Ulusal ve MBS adlı şirketler yer aldı ancak teklif veren her iki şirket de satılığa çıkarılan 9 parselin sadece bir parseline talip oldu. Belediye yönetimi, arazinin bütün olarak satılmasını istemesi nedeniyle iki şirketin teklifleri reddedildi.

İhalenin, bütün alana teklif verilmesi kaydıyla 15 gün sonra yenilenebileceği öğrenildi. (sendika.org)

Facebooktwittergoogle_plusredditlinkedinmail

› tags: Ankara / Dikmen Vadisi / Melih Gökçek /

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.