odp uludere

ÖDP: Kalkan’ın çağrısı samimi

Sol Defter- Haber - 22 Aralık 2014 - Güncel Politika / Teorik Tartışmalar / Türkiye Solu / Ulusal Sorun

Facebooktwittergoogle_plusredditlinkedinmail

KCK Yürütme Konseyi Üyesi Duran Kalkan, 2015 seçimlerinde ÖDP’yi HDP ile ittifak yapmaya çağırdı. ÖDP Eş Genel Başkanı Alper Taş ise çağrıyı içten ve samimi bulduklarını açıkladı.

Yeni Özgür Politika gazetesinde Selahattin Erdem müstear ismiyle yazan Kalkan, dün yayımlanan “ÖDP’ye açık mektup” başlıklı yazısında ÖDP’nin, HDP ile ittifak yapması gerektiğini yazdı. Kalkan, 2015 seçimlerinde AKP’nin seçimlerde beklediği sonucun çıkmaması için ayrıca ÖDP ile birlikte bütün emek ve demokrasi güçlerinin HDP ile ittifak yapması gerektiğini belirtti.

‘ÇAĞRI DEĞERLENDİRİLECEK’
BirGün’e konuşan ÖDP Eş Genel Başkanı Alper Taş, Kalkan’ın çağrısını AKP’nin geriletilmesi bakımından içten ve samimi bulduklarını kaydetti. “Çok içten ve samimi bir çağrı olarak değerlendiriyoruz” diyen Eş Genel Başkan Taş, “Hem ÖDP, hem emek ve demokrasi güçleri bu öneriyi tartışacak, kendi aralarında değerlendirecektir” ifadelerini kullandı.

Sol kamuoyu arasında da HDP ve Birleşik Haziran Harketenin daha yakın işbirliği ve ortak mücadeleye yönelmesi yönünde baskı yaptığı biliniyor.

ÖDP Eş Genel Başkanları, cumhurbaşkanı seçimlerinde Selahattin Demirtaş’a oy vermişlerdi…

Facebooktwittergoogle_plusredditlinkedinmail

› tags: 2015 Seçimleri / HDP / ÖDP /

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.