okmeydanı eylem

İstanbul Mahalleler Birliği, taleplerinin takipçisi…

Sol Defter- Haber - 24 Mart 2015 - Güncel Politika / Türkiye

Facebooktwittergoogle_plusredditlinkedinmail

Basın Bülteni 6: Taleplerimizin de, teklifimizin de takipçisiyiz!

16 Mart 2015 tarihli basın bültenimizde aynı gün Çevre ve Şehircilik Bakanlığı yetkilileri ile ve plan bütçe komisyonuyla görüşme yapmak üzere tekrar Ankara’ya giden İzmir ve İstanbul Mahalleler Birliği temsilcilerinden oluşan 8 kişilik heyetimizin yaptığı görüşme bilgisini paylaşmıştık.

Nihayet 19 Mart 2015 tarihli TBMM genel kurulunun 9. oturumunda plan ve bütçe komisyonu tarafından kanun teklifi olarak TBMM gündemine alınması salt çoğunlukla kabul edilmiştir.

Kabul edilen teklif sırasına göre 22 Mart ile başlayan hafta TBMM genel kurulunda görüşülecektir.

Görüşme süreçlerinin ve sonrasını değerlendirmek üzere mahalleler temsil heyetlerinin katıldığı toplantılar gerçekleştirdi.

Sarıyer; Kazım Karabekirpaşa, Derbent, Emirgan, Reşitpaşa, Kocataş, Çayırbaşı, PTT Evleri, Pınar, Rumelihisarı, Ferahevler, FSM, Baltalimanı, Poligon mahallelerinin temsil heyetlerinin katıldığı toplantıyı 17 Mart 2015 Salı günü gerçekleştirildi.

sarıyer1

Beyoğlu; İstiklal (Hacıhüsrev), Piri Paşa, Keçecipiri, Piyale Paşa, Fetihtepe, Kaptanpaşa, Şişli Mahmut Şevketpaşa, Gaziosmanpaşa, Yıldıztabya, Sarıgöl, Pazariçi, Karayolları, Bağcılar Demirkapı (Albayrak sitesi), Merkez (Tıpkent Sitesi), Eyüp Karadolap mahalleleri temsil heyetlerinin katıldığı toplantıyı 17 Mart 2015 Salı günü gerçekleştirdi.

okmeydanı

Beykoz Yeni Mahalle ve Çiğdem Mahallesi, Paşabahçe mahalleleri temsil heyetlerinin katıldığı toplantıyı 18 Mart Çarşamba günü toplantı gerçekleştirdi.

Maltepe Gülsuyu-Gülensuyu, Başıbüyük temsil heyetlerinin katıldığı toplantıyı 20 Mart Günü gerçekleştirdi.

gülsuyu top

Varılan ortak sonuç; taleplerimizin de, teklifimizin de takipçisi olacağız.

Facebooktwittergoogle_plusredditlinkedinmail

› tags: İstanbul Mahalleler Birliği / kentsel dönüşüm /

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.