demirtas-sancaktepe

Demirtaş’tan Erdoğan’a: Beni arayacağına bu paçavraları çıkaranları ara

Sol Defter- Haber - 6 Haziran 2015 - Türkiye / Ulusal Sorun

Facebooktwittergoogle_plusredditlinkedinmail

Diyarbakır’daki HDP mitinginde dört kişinin hayatını kaybettiği bombalı saldırının ardından kendisine telefonla ulaşamadığını söyleyen Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’a yanıt veren HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, eline hükümete yakın gazeteleri alıp “Beni arayacağına bu paçavraları çıkaranları ara” dedi.

Barajı geçmesi halinde AKP’nin tek başına iktidarına son verecek parti konumuna gelmesinin ardından Erdoğan ve AKP tarafından‘terör örgütü uzantısı’, ‘din karşıtı’ ve ‘proje partisi‘ olarak hedef gösterilen HDP’nin eş genel başkanı Demirtaş, İstanbul Sancaktepe’de seçim sürecindeki en sert miting konuşmasını yaptı.

Dört kişinin öldüğü, en az 416 kişinin yaralandığı olayın ertesi günü dahi HDP’yi hedef almayı sürdüren hükümete yakın Sabah, Akşam gazetelerini halka gösteren Demirtaş, “AKP yayın organları hala bizi hedef gösteriyor. Sen beni arayacağına bizi hedef gösteren paçavraları çıkaranları ara” dedi.

Cumhurbaşkanı’na aşık oldum’ diyen adamın gazetesi…

Erdoğan’a ilan-ı aşk eden Akşam gazetesinin sahibi iş adamı Ethem Sancak’ı da unutmayan Demirtaş, “Bunların hepsi bizi iki aydır hedef gösteren, tehdit eden, linç etmeye kalkan gazeteler. Bakın saldırıyla ilgili bir şey yok. Güneş gazetesi, yeni Türkiye’ye yeni Haçlılar. Daha dün saldırı yaşanmış, bizi hedef gösteriyor. Başka bir paçavraları… Neymiş, tek bir satır bile geçmeden bizi hedef gösteriyorlar. Sizin yayın organlarınız bunlar işte, paçavralarınız. Akşam gazetesi, AKP’nin yayın organı. ‘Cumhurbaşkanı’na aşık oldum’ diyen adamın gazetesi…” diye konuştu.

Polisler bizi gaza boğdu

Bombaları koyanlar kadar olayın ardından gaz ve su sıkan polisin tavrını da ‘alçaklık’ olarak değerlendiren Demirtaş, şunları söyledi: “Bir taraftan kolu bacağı kopmuş arkadaşlarımızı taşımaya çalışıyoruz, bir yandan bazı polisler gaz atıyor, yolu kapatmış su sıkıyorlar. Güvenliğimizi sağlamaktan sorumlu olanlar, meydanı gaza boğmuşlar. Yaralılar nefes alamıyor, taşıyanlar nefes alamıyor, küçük çocuklar nefes alamıyor. Böyle bir vahşet ortamı.” 

Miting yapmak yerine taziyeye git

Demirtaş, bu olayın ardından bugün de ‘seçim mitinglerine‘ devam eden Erdoğan’a seslenen Demirtaş, “Ben tarafsızım diyen kişi var ya, çıktı konuştu, Diyarbakır Meydanı’ndan tek bir cümle bile söz etmedi. Şimdi akşam telefonla bana ulaşmaya çalışmış, kusura bakma sen ülkenin Cumhurbaşkanıysan iki aydır bizi hedef göstermeyecektin. Ülkenin cumhurbaşkanıysan, bugün miting yapmak yerine gidip Diyarbakır Meydanı’nda taziyeye katılacaktın. Gitseydin, çiçek koysaydın, üzüntülerini taziyelerini belirtecektin” dedi.

diken.com.tr

Facebooktwittergoogle_plusredditlinkedinmail

› tags: 7 Haziran 2015 Seçimleri / HDP /

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.