suruc 4

Saldırıyı kınıyor, faillerini tanıyoruz! – İşçilerin Sesi Gazetesi

İşçilerin Sesi - 20 Temmuz 2015 - Güncel Politika / Türkiye / Türkiye Solu

Facebooktwittergoogle_plusredditlinkedinmail

İşçilerin Sesi Gazetesi’nin Suruç katilamıyla ilgili açıklamasını paylaşıyoruz…

Ortadoğu’da Sünni İslam diktatörlüğü yaratma sevdasında olan AKP rejiminin siyasal destek verdiği IŞİD başta olmak üzere tüm gerici-faşist paramiliter güçler, dün olduğu gibi bugün de demokratik mücadele içindeki Kürtleri ve onlarla dayanışma içindeki sosyalistleri; en önemliside gençleri ve kadınları hedef alıyor, katliamlarını sürdürüyorlar.

Bugün Suruç’ta Kobane devriminin 3. yılı vesilesiyle Kobane halkıyla dayanışmaya gitmek üzere hazırlanan sosyalist gençler ve demokratik Kürt gençlik hareketi, bu güçlerin sebep olduğu bir katliama hedef oldu. Ölü sayısı kesin olmamakla birlikte 27, yaralı sayısının 100’ü geçtiği resmi makamlarca açıklanıyor. Bu sayının artması mümkün. Hayatını kaybedenlere başsağlığı, yaralılara da biran önce sağlıklarına kavuşmalarını diliyoruz.

Saldırının hangi taşeron örgüt veya intihar eylemcisi tarafından yapıldığı bu noktada ikinci derecede önemli. Önemli olan bu güçlerin Türkiye içinde rahatça eylem yapmalarına zemin hazırlayan siyasal gücün kim olduğudur.

İstanbul’da bayram sabahı IŞİD adına bayram namazı kıldıran, Suruç’ta Kobane’de katliam yapan güçler kimden siyasi, ekonomik, lojistik ve askeri destek almaktadır?

Hangi iktidar TIR’lar dolusu askeri malzemeyi bu güçlere sevk etmiştir? Bunları yapan kimse, saldırının faili de odur. Bu güç Türkiye’de kayıtsız, şartsız AKP iktidarıdır.

Emperyalizmin farklı fraksiyonları arasındaki çekişmelere taraf olarak siyaset yürüten AKP’nin Ortadoğu’da izlediği Sünni İslam rejimi çizgisi ve bu siyasal çizgiye destek veren bir avuç gerici rejim, Katar, Suudi Arabistan gibi diktatörlükler Ortadoğu’da barış, demokratik, seküler birarada yaşam ve sosyalizmin düşmanlarıdır.

Suruç’un katilleri yakınen tanıdığımız demokrasi ve sosyalizm düşmanlarıdır!

Katliamı protesto için her yerde saat 19.00’da sokağa, eyleme! (İstanbul’da Tünel’deyiz.)

Kahrolsun IŞİD, El Nusra!

Kahrolsun Ortadoğu’nun siyasal İslamcı gerici yönetimleri AKP iktidarı, Katar ve Suud Krallıkları!

Yaşasın Kobane halkının direnişi ve birlikte yaşam mücadelesi!

Yaşasın Ortadoğu halklarının demokratik, devrimci mücadelesi!

Yaşasın gençliğin sosyalizm mücadelesi!

 

 

Facebooktwittergoogle_plusredditlinkedinmail

› tags: AKP / IŞİD / Suruç Katliamı /

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.