beypazari

Beypazarı’da Kürt tarım işçilerine saldırı, evler kundaklandı

Sol Defter- Haber - 7 Eylül 2015 - Güncel Politika / Türkiye

Facebooktwittergoogle_plusredditlinkedinmail

Ankara’nın Beypazarı ilçesinde Kürtlerin yoğun olarak oturduğu Zafer Mahallesi’nde silahlar patladı. “Teröre lanet” adı altında konvoy oluşturan bir grup, daha sonra Zafer Mahallesi’ne girdi. Mahallede yaşayan ve çoğunluğu tarım işçisi olduğu belirtilen halka saldıran bu grup bazı ev ve araçları ateşe verdi.
Olaylar büyürken ilçede saatlerce silah sesleri duyuldu. Ankara’dan gelen takviye çevik kuvvet polisleri gece yarısına doğru grubu dağıttı. Ancak saldırganların ara sokaklarda tekrar bir araya gelerek Kürtlerin oturduğu bölgelere saldırmaya çalıştığı belirtiliyor.

 

Beypazarı Kaymakamlığı ve İlçe Emniyet Müdürlüğü konu hakkında bilgi vermezken, yetkililerin tek söylediği “Ortalık çok karışık” oldu. Beypazarı Devlet Hastanesi görevlileri hastaneye çok sayıda yaralı sevk edildiğini belirtirken, HDP Ankara İl Eş Başkanı Semra Demir kendilerine 5 kişinin yaralandığı bilgisi geldiğini iletti.

Konuyla ilgili görüştüğümüz CHP Beypazarı İlçe yöneticileri, daha önce de bu mahalleye yönelik provakatif eylemler düzenlediğini, yetkilileri bu konuda uyarmalarına rağmen önlem alınmadığını ifade ettiler.

HDP Beypazarı İlçe Eş Başkanı Abdo Öner yaşananları şöyle anlattı: “Beypazarı’ndan şehit yürüyüşü, konvoy yaptılar. Sonra Zafer Mahallesine saldırdılar, evleri, araçları yaktılar. Taşlarla, sopalarla saldırdılar. Millet kendini savunuyor. Şu an biraz durdu gibi ama sağdan, soldan yeniden toplanıp saldırmaya çalışıyorlar.”

Polisin grubu dağıtmasının ardından bilgi aldığımız CHP Beypazarı İlçe Başkanı Ali Uysal da “Mahalleden dumanlar yükseliyor, etkilenenler olmasından endişeliyiz” dedi.

Evrensel

Facebooktwittergoogle_plusredditlinkedinmail

› tags: faşist saldırılar / Kürt işçiler /

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.