mersinde-cam-iscileri-aclik-grevine-basladi

Şişecam işçileri Kristal-İş Genel Merkezini göreve çağırıyor!

Sol Defter - 23 Aralık 2015 - İşçi Gündemi

Facebooktwittergoogle_plusredditlinkedinmail

 

sisecam-krista-is-basin-aciklamaMersin’de 48 gündür direnişte olan Şişecam işçileri bugün (23 Aralık) üyesi oldukları Türk İş’e bağlı Kristal-İş Sendikası’nın İstanbul Beykoz’daki merkezi önüne gelerek basın açıklaması yaptı. İşçiler sendikanın kendilerine sahip çıkmadığını söyleyerek sendikaya tepki gösteri ve sendika yöneticileriyle görüşme talep etti.

İşçiler sendika yöneticileri ile görüşmek için binaya girdi. Kristal-İş Sendikası Genel Başkanı Bilal Çetintaş’ın Ankara’da olması üzerine işçiler diğer sendika yöneticileri ile görüşmeye girdi.

İşçiler, bu süre içerisinde açlık grevi de dahil çeşitli eylemler yaptılar. Türk-İş Genel Kurul’unda söz istediler, alamadılar. Haklı olmalarına rağmen diğer sendikalardan da gereken desteği göremiyorlar.

Sendika bürokrasisinin gizli bir iç dayanışması var. Bir başka sendikanın iç işine karışmamak adına,  bir işçi sendikasının ihanetine de uğrasa destek bulamıyor.

Şişecam işçilerinin işten atılmalarında sendikanın rolüne dair kaygılarını paylaşıyor, verdikleri mücadeleyi destekliyoruz.

(Basından derlenmiştir)

Facebooktwittergoogle_plusredditlinkedinmail

› tags: Kristal-İş / Şişecam işçileri /

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.